Per visą savo šešerių metų istoriją “Naujas kraujas” matė kultinio “Blogiausių grupių” festivalio baigtį, Ž.Žvagulio aferą “Mama, aš dainuosiu” ir liko vieninteliu specifiniu debiutuojančių grupių konkursu-festivaliu. Maža to, ne bet kokių, o griežtarokį išpažįstančiųjų. Smagu, kad niekieno neremiamas Ugniaus Liogės kooperatyvas sugeba padaryti šventę tiems žmonėms, kurie po 5-10 metų galbūt pakreips lietuvišką šou verslą kita vaga.
Čia nerasi galybės senosios kartos metalgalvių – juos pakeičia gražūs, pasipuošę paaugliai, savo niekam nežinomų (kol kas!) “kumyrų” ateinantys palaikyti ištisomis klasėmis. Neįlipsi į vėmalus – silpnas alus ir gaivinantys gėrimai valdo! Net ir sveika intriga sklando ore – vis gi konkursas! Dar smagiau, kad “Naujo kraujo” organizatoriai praplėtė muzikines šio renginio gaires ir nuo šiol jį bus galima drąsiai vadinti debiutuojančiu alternatyvinės muzikos grupių festivaliu. O nemažėjantis (priešingai – didėjantis) žiūrovų dėmesys leidžia tikėtis, jog kraujas bus liejamas ir kitąmet, ir kad mes tiesiog maudysimės jame.
Tačiau po visų šių panegirikų grįžkime prie reikalo. Konkursas lieka konkursu ir ORE pabandė trumpai įvertinti kiekvieną “Naujo kraujo” kolektyvą.
ANAPILIS
Puikiai suderintas folkloro, šaltosios gotikos ir hitų harmonijos derinys. Kuriam laikui galime pamiršti LUCYFIRE. Lenkiame galvas prieš abu vokalus, tik merginos balsas nebuvo pakankamai iškeltas – minusas garso operatoriui, šiaip jau visą vakarą dirbusiam beveik nepriekaištingai. Kiek keistokas įvaizdis – balti marškiniai su parištais kaklaraiščiais – labiau tiktų marketingo sužalotiems gotams nei grupei, žaidžiančiai su liaudiškais motyvais. Žinoma, reikia pažymėti, kad grupės muzikantai savo grojimo techniką per kelerius metus ištobulino kitose grupėse.
POLLY
Vaikinai iš Kuršėnų grojantys nu metalą – skamba intriguojančiai. Šiek tiek jaudulio pradžioje, o po to visa salė šokinėja kartu su vokalistu. Gitaristas pasileidžia plaukus ir ima kratyti juos į taktą. Praktiškai tai yra identiška LIMP BIZKIT kopija su trupinėliu RAGE AGAINST THE MACHINE, o žinant, kad beveik visos Lietuvos grupės yra vakarietiškų (nors daugiausia rytietiškų) kolegų klonai, tai turėtumėte suprasti kaip komplimentą. Malonu, kad grupelė iš provincijos pagaliau sugebėjo pademonstruoti kaip sprogstančiai energingai gali skambėti lietuviškas sportmetalas. Lietuviški tekstai (ypač kai nuskamba “padarysiu bybiui šventę”) turėtų paglostyti širdį Bomba Records vadovams, tik pernai supratusiems, kad kuo daugiau bybių, tuo daugiau pinigų.
HIEROSGAMOS
Bene sudėtingiausią muzikinę kryptį – stone/freejazz/noizkoras –pasirinkusi grupė sulaukė bene mažiausio žiūrovų palaikymo. Įdomus metalinės scenos senbuvių projektas, pagyvintas spigiu, ir ne visada maloniai nuskambančiu balsu.
DANA
Mhhhmmm. Ką mergina, norinti užkariauti Lietuvos poprinką, darė ant metalistų scenos liko mįsle. Ušu šokantys vaikinai atrodė nepriekaištingai. Pačiai Danai sunkokai sekdavosi su jais suspėti. Šokant gyvai dainuoti kol kas tesugeba tik popikona Madonna. Taigi, labai nusivilti neverta. Paskutinė Danos frazė “Metalistai, ateikite į techno vakarėlius, mes ten jus palaikysim” mus išvertė iš koto – neva techno karalienė nužengė nuo dangaus ir bando metalistams nušviesti protą. Visgi vertinam drąsą ir eksperimentus. O taip pat reikėtų padėkoti publikai už mandagų atlikėjos priėmimą.
STONE’S LAMENT
Moksleiviai, propaguojantys juodąjį metalą, sulaukė ypač aktyvaus savo bendramokslių palaikymo. Muzikinės temos gana skurdžios ir jau šimtą kartą girdėtos kitų šėtono vaikių albumuose. Na, bet visada smagu žiūrėti į teatrališkai pasipuošusius ir nusigrimavusius moksleivius, kurie prieš pasirodymą tualete aptarinėja ne šėtono biblijos citatas, o fizinio lavinimo pamokas.
ANTIGONĖ
4 merginos bei būgnininkas. Jos varė puikiai!!! Į sceną išėjo užsimetusios juodas skraistes, lyg iš karto žadėdamos paslapties atskleidimą. Skraistes nusimetė ir tuomet publika sulaikė kvapą nuo merginų skleidžiamų ir išgrojamų garsų. Vokalistė bei klavišininkė kriokė taip, lyg joms būtų deginami padai. Jos tikros raganos, skleidusios savo kerus ant ilgaplaukių galvų tą vakarą. Visi pasidavė juodai pagoniškai mergaitiškai Kauno vienuoliktokių atmosferai ir laikė tamsiąsias mišias kartu su Antigonėmis. Be jokių abejonių pranašaujame didelę ateitį, bent jau Lietuvos scenoje. Jei tik per anksti netaps mamomis.
XESS
Vienintelis didesnis šiemetinio “Naujo kraujo” nesusipratimas – tie patys žmonės, grojantys labai panašią muziką dvejose grupėse. Tik didesnis gotikinės muzikos žinovas vis tik įžvelgtų skirtumus tarp didesnę duoklę folklorui atiduodančio ANAPILIO ir industrinį gotikinį skambesį išpažįstančių XESS. Tad nenuostabu, kad nemažai žiūrovų gūžtelėjo pečiais, išvydę XESS: “Ir vėl ANAPILIS?”.
XESS atrodė puikiai, gal išskyrus sexy blondinės balsą, kurį kiek kompensavo trumpas sijonėlis. Oda, industriniai ritmo ir gitarų kirčiai, šalti balsai vedantys į fetišo prisodrintą pasąmonę.
“Naujo kraujo” komisijos favoritai
1.ANTIGONĖ
2.XESS
3.ANAPILIS
ORE favoritai
1.XESS
2.ANTIGONĖ
3.POLLY
Komentarai