Kai susitinki Simuką – arba jei norite Simoną K. – kavinėje, jis atrodo taip kaip čia esančiose nuotraukose – nesmulkus, gal kiek lėtokas ir drovus, savaip besišypsantis. Lėtai mes kovojome už jo ištartus žodžius diktofonu, o paskui ir elektroniniais laiškais! Pagaliau, pabaigėme. Taigi, smagaus!
Simuck, papasakok, ką veiki, kuo šiandien užsiemi?
Studijuoju Šiaulių universitete, informacinių technologijų specialybėje. Mano specializacija – kompiuterių tinklai, jų administravimas.
O kaip tu susipažinai su muzika?
Nuo devynerių metų pradėjau groti pianinu… Nesinori girtis, bet vaikystėje atradau, kad turiu labai gerą, netgi absoliučią klausą. O nuo trylikos mano gyvenime atsirado sintezatorius “Venta”. Grodamas juo, atradau, galima sakyti sau susikūriau akordus… [matydamas nustebusias kOREspondento akis]… taip, taip, jokios muzikos mokyklos aš nelankiau, tai akordus atradau, galima sakyti, netyčia.
Mane suneramino tėvų planai išgabenti mane studijuoti grojimą vargonais Rokiškyje. Kai pirmą kartą pamačiau šešių oktavų vargonus… Ir toliau grodavau, daugiausiai namuose – valandų valandas. Būdavo, pareini iš mokyklos, pagroji, vakare vėl.
Na, o kompiuteriu kuriamą muziką atradau gana vėlai, jau būdamas dvyliktoje klasėje. Kai tik galėjau pradėti naudotis kompiuteriu, na, žinai ta programa “Fast Tracker”. Iki tol negaliu pasakyti, kad domėjausi vien elektronine muzika – juk iki taip maždaug 1995 metų mano, visų akiratyje, tarkime, house nebuvo. Klausydavom įvairią muziką – man patiko netgi BON JOVI ar MEAT LOAF. Tačiau maždaug prieš septynis metus pamačiau “trance” muzikos koncentratą “Trance Nation 5” iš Sankt Peterburgo.
Savaime suprantama, tada mane jau įtakoja visa tokia mzuika – PRODIGY, ORBITAL, visi “Love Parade” laikotarpiu nuo 1990 iki 1997 metų. Paskui buvo ir “disko house” etapas. Imponavo PHATS & SMALL, JUNIOR JACK, o Pete Heller “Big Love” – visų laikų himnas. 2001 metų rudenį jau nusipirkau normalų kompiuterį su “Athlon” procesoriumi, 20 GB atminties ir 256 operatyvinės, todėl galėjau pradėti rimtai kurti muziką.
Kaip pasirinkai programą?
Šioje srityje konkuruoja kelios pagrindinės programos – “Cubase”, “Logic Audio” ir “Reason”, kuri man artimiausia. Kiekviena iš jų turi savo logiką, kiekvieną iš jų reikia perprasti. Nors mokytis kartais tenka ir “iš interneto”, kur yra nekomercinę muziką kuriančių žmonių bendruomenės. Mokytis savaitgaliais ir vakarais.
„Reason“ pasirinkau todėl, kad vartotojo sąsaja buvo priimtiniausia ir lengvai perprantama, nors išmokti dirbti visvien prireikė kažkur savaitės laiko. Iš pradžių tik eksperimentavau, vėliau, kai atsirado šiek tiek įgūdžių, pabandžiau kažką sukurti rimtesnio. Taip gimė kūrinys „Still“…
Kokie yra naujausi tavo įrašai?
Pastaruoju metu daug dirbu prie naujų kūrinių su Andrew K, didžėjum iš Graikijos. Praeitą rudenį kartu padarėm kūrinį „Clouds Go By“, kurį šią vasarą išleido Pure Substance Records. Taip pat jau sukurtas naujas kūrinys, „Mar De Oro“, kurį greičiausiai išleis SOG Records. Pastaruoju metu labiau linkstu į breaks stilių. Gal todėl, kad toje muzikoje atradau kažką labai artimo sau, kur galiu drąsiai perteikti savo idėjas.
Esu padaręs pora breaks remiksų kompanijai „Fiberline Audio“. Taip pat yra DEPECHE MODE kūrinio „Only When I Lose Myself“ remiksas, kuris bus išleistas plokštelėje spalio mėnesį kaip white label. Savo muzikos nepriskirčiau prie progressive, nes nesistengiu vaikytis mados, tiesiog darau tai, kas man patinka. Gal tiesiog deep house srityje pradėjau išsisemti. Nesakau, kad ateityje nuolat darysiu tą patį, su laiku keičiasi viskas keičiasi.
Kokių klaidų nedarytum, pradėdamas kurti muziką dabar?
Turbūt stengčiaus nedaryti „gabalų“ per pora valandų, o skirčiau tam daug daugiau laiko :) Nes anksčiau visi kūriniai gimdavo pakankamai greitai, ir jie nebuvo netobuli… Bent jau mano nuomone…
Papasakok apie music makeriųsceną? Ir patį procesą.
Geras klausimas. Kaip nebūtų jums keista, tačiau apie music makerių sceną Lietuvoje mažai težinau. Gal tiesiog nebuvo dar progos įsijungti į visa tai. O gal todėl, kad tada, kai pradėjau kurti muziką, neturėjau namie interneto. Šiuo metu “Drumclub.lt” serveryje dar tebėra keli mano senesni kūriniai.
Labiau esu įsitraukęs į užsienio sceną, esu patalpinęs kelis savo kūrinius www.reasonstation.net svetainėje. Ten gaunu įvertinimus, taip pat vertinu kitų žmonių kūrinius. Įsivaizduoju, kad dauguma Lietuvoje apie mane išvis nieko nėra girdėję, ir mano atsiradimą RyRalio galima palyginti kaip nukritimą iš dangaus :) Čia turbūt toks mano būdas, nelabai stengiuosi save reklamuoti internete ar dar kur nors (nei aš kokia žvaigždė nei ką:), todėl taip ir yra. Antra – praktiškai niekur negroju kaip didžėjus. To priežastis yra studijos universitete. Tam laiko tikrai neatsirastų. Nors, aišku, rimtai pradėti niekad nėra vėlu.
Kas pirmas klauso tavo sukurtą muziką?
Pirmas žmogus, kuriam duodu įvertint savo naują kūrinį, yra Raimundas Macevičius, gyvenantis Klaipėdoje. Šis vardas daugeliui turbūt nieko nesako, bet ateis laikas – išgirsite apie jį :) Dažnai bendraujam internetu, man jis yra tiesiog labai geras kritikas ir šiaip žmogus, turintis gerą klausą bei išmanantis apie muziką. Gal ir genijus šiek tiek… Dažnai gaunu iš jo gerų bei naudingų patarimų, kurie labai praverčia kūryboje.
Kaip tu galvoji, kuo skiriasi šio dešimtmečio muzika nuo 90-ųjų?
Manau šio dešimtmečio muzika tapo daug emocingesne, išraiškingesnė. Po truputį nyksta progressive scena, vietoj jos ateina funky ir techy muzika. Tai išties nėra blogai, nes progressive valdė gana ilgai, ir jaučiu kad visiems ta muzika šiek tiek pabodo. Dabar atsirado tendencija grįžti prie 1980-ųjų garso, perdarinėti senus hitus, kas šiuo metu ypač populiaru. Ir aplamai, housemuzika smarkiai veržiasi į radijo eterį ir tampa daug kam prieinama, kas prieš kelis metus buvo skaitoma underground.
Kokios yra įdomiausios vietos Šiauliuose? Aplinkui? Ką veiki dar – gal sportuoji?
Šiauliuose yra daug įdomių ir gražių vietų. Įdomiausia vieta manau yra žymusis Auksinis Berniukas, geriausia vieta vasaros vakarais gurkšnoti alų su draugais :). Na o aplink… patinka visos vietos, kur graži gamta, ežerai, upės ir panašiai. Kuo toliau nuo asfalto ir keturių sienų.
Iškylas gamtoje labai mėgstu, jei tik busit Šiauliuose, būtinai galim kartu nulėkti prie kokio ežeriuko :) Sportui šiaip nelabai randu laiko. Nors labiausiai patinka krepšinis ir šachmatai.
Ar dalyvavai Šiaulių dienose? Ar bendradarbiauji dar su kokiais Šiaulių muzikantais?
Dalyvavau, bet kaip eilinis žiūrovas. Labai patiko „Šiauliai Jazz” kaip renginys, nepraleidau progos nueit. Su muzikantais truputį sudėtingiau, nes nelabai turėjau progos susipažint. Tačiau esant progai tikrai norėčiau bendradarbiauti vienu ar kitu būdu.
Kaip tau “RyRalio”, kokį apie juos susidarei įspūdį (tik atvirai :)? Ar esi susidūręs su kitais Lietuvos didžėjais?
Nu ką aš galiu pasakyt?… Ryralio jėga… Jie ne tik šneka, bet ir daro kažką, tai svarbiausia. Lauris Lee ir Karalius yra nuostabūs žmonės, džiaugiuosi, kad teko proga su jais susipažinti. Aplamai, jei ne jie, turbūt muzikos kūrimas taip ir būtų likęs kaip laisvalaikio užsiėmimas. Tikrai buvau nustebęs, kai pirmą sykį sutikęs Laurį išgirdau, kad mano kūrinys „Still“ labai geras…
Su kitais Lietuvos didžėjais mažai bendrauju, dažniausiai internetu. Tarp jų yra DJ Sun, Donatello (iš “Atari”) bei keletas iš Šiaulių.
Papasakok dar apie savo pomėgį – astronomiją?
Astronomija pradėjau domėtis dar nuo vaikystės. Kiek pamenu, 5-oje klasėje pradėjau lankyti astronomijos būrelį. Visada žavėjo žvaigždėtas nakties dangus, nelabai pats suprantu kodėl. Galbūt ten randu ramybę. Kartais tai būna pagrindinis įkvėpimo šaltinis kurti muziką.
Komentarai