„NAG NAG NAG“ – BESKONYBĖS TRIUMFAS

Rodos, kad visas Londonas (jau antrus metus kiekvieną trečiadienį) penkias valandas stovi purvinoje eilėje norėdamas bent 20 minučių pabūti viduje ir pajausti „Nag Nag Nag“ dvasią. Į nedidelį gėjų klubą „Chetto“ visais įmanomais būdais bando patekti įvairaus plauko puošeivos, kad viduje pamatytų dar daugiau išsipusčiusių freakų, transvestitų, gėjų ar net patį Boy George‘ą su didele skrybėle. Kitokios muzikos ir įgimto begėdiškumo dėka šis baidyklių lizdas rodos sukūrė tikrą revoliuciją ir taip jau nenuobodžiame Londono vakarėlių pasaulyje.

Beskonybės puoselėtojų kūnas ir siela Jonny Slut pasakoja kaip atsirado ir kodėl išpopuliarėjo „Nag Nag Nag“.

Kaip atsirado „Nag Nag Nag“?
Man pasidarė nuobodu. Ar jau kuris laikas didžėjauju įvairiuose klubuose. Visada svajojau padaryti klubą kur man pačiam norėtųsi nueiti. 2002-ų metų balandį viskas gavosi savaime – atsirado tinkama vieta, mano vinilų kolekcijoje atsirado pakankamai naujų plokštelių su įdomiu electro skambesiu ir mano noras groti seną muziką post-punk, new wave, ankstyvąją elektroniką – niekur nedingo. Vakarėlio esmė yra geroje muzikoje.

Kada pajutai, kad daraisi populiarus?
Nuo pat gimimo. Aš tai visada žinojau.

Turėjau omenyje tavo vakarėlį. Skaičiau, kad pirmus du mėnesius į tavo naktį susirinkdavo po 50-60 žmonių. Ar darėt kokius nors triukus, kad pritraukti žmones į naujai pradėtą naktį?
Ne. Žmonės mus surado patys. Negalima tiesiog taip eiti į gatvę ir vilioti pas save žmones su saldainiu kaip kokiam vaikų pagrobėjui. Jei viską darai teisingai, su teisingu požiūriu, tuomet žmonės patys ateina į klubą. Atskrenda kaip musės ant degančios lemputės. Hm.. arba turiu pasakyti kaip drugeliai ant lemputės. Nes musės skrenda ant šūdo, ar ne? Ups, ką aš čia kalbu.

Kur „Nag Nag Nag“ sėkmės paslaptis?
Jei aš žinočiau kaip paleisti fantastiškai sėkmingą klubą aš tai būčiau jau padaręs anksčiau. Čia nėra tikslių receptų. Tai nėra panašu į vaikiškus žaidimus kur reikia sujungti tam tikrus taškus, nuspalvinti sunumeruotus kvadratus atitinkamomis spalvomis, kad gautum paveikslėlį. Instinktas – štai kas svarbu.

Apie „Nag Nag Nag“ daug rašė blizgantys žurnalai, kas be abejo patraukė ir atsitiktinių žmonių dėmesį. Kaip manai ar didelis kiekis žmonių žlugdo vakarėlio dvasią?
Aš neketinu uždaryti „Nag Nag Nag“ tik dėl to, kad čia kai kurie žmonės neatrodo taip gerai, kaip man to norėtųsi. Dauguma žmonių čia ateina dėl malonumo ir gerai praleidžia laiką. Tai yra svarbu. Jie turi pasirinkimą, alternatyvą dideliems mainstryminiams klubams. Aš pradėjau „Nag Nag Nag“ kaip kažką alternatyvaus. Žmonėms atvykstantiems iš visų keturių pasaulio pusių turėtų būti įdomu kai kas labiau pavojingo nei įprastas klubinis vakarėlis su išgertuvėmis ir šokiais… kas nors labiau nesuderinamo ir neskoningo… Mes – neskoningi ir tuo didžiuojamės.

Londonas ar Niujorkas? Koks miestas šiuo metu yra energetinis planetos centras?
Be jokių abejonių Londonas. Mes buvome porą kartų Niujorke praėjusių metų gale. Ir aš labai nusivyliau. Tikėjausi pamatyti įdomų underground, pamatyti kūrybiškumą, naują muziką, energiją, seksą, bet, deja, apsigavau. Taip, kad Niujorkui turi būti gėda. O gal aš tiesiog vaikščiojau ne į tas vietas kur reikėjo?

Kiek metų gyveni Londone?
Tarp mano pažįstamų nėra tikrų vietos gyventojų. Aš čia atvažiavau 80-ųjų pradžioje iš mažo miestelio Šiaurės Anglijoje kur buvo daug morkų ir rokenrolo.

Ką tu veikei čia atvažiavęs?
O, ko tik aš neveikiau. Ilga laiką buvau grupės SPECIMEN klavišininku. Mes buvome gotai, taigi aš į dienos šviesą išnešdavau gerokai daugiau tušo nei dabar. SPECIMEN buvo rezidentai klube „Batcave“. Aplink šį klubą 80-aisiais buvo toks pat šurmulys koks dabar apie „Nag Nag Nag“. Po to buvo kiti klubai ir kiti užsiėmimai. Bet iš esmės galiu pasakyti, kad aš niekur ir niekada nedirbau tikra to žodžio prasme. Ir tuo didžiuojuosi.

Ką tau davė Londonas?
Aš nepažįstų nieko, kas būtų atvažiavęs į Londoną kažko konkrečiai pasiimti ar kažkaip save konkrečiai realizuoti. Tiesiog gyvenimas kaime buvo ne man. Aš norėjau pabėgti nuo to įprasto kelio. Morkos, mokykla, vestuvės – suprati apie ką aš kalbu. Ankščiau ar vėliau aš turėjau atsidurti Londone. Man čia patinka. Ir noriu čia toliau gyventi. Kita vertus galėčiau gyventi ir kur nors kitur. Kur tik nori, tik ne savo gimtame kaime.

Tavo apdarai išraiškingi. Papasakok kur tu perki rūbus Londone?
Rūbus man siuva draugai. Tai ką turiu ant savęs dabar, man pasiuvo draugė Rizza. Bet aš mėgstu shopingą. Boy Georgeas šiuo metu daro labai gerus rūbus. Jis turi parduotuvę Kensigton High Street vakariniame Londone. O šiaip tai aš apsipirkinėju H&M.

Kokie Londono klubai tau patinka?
„Duckies“. Ten šeštadieniais groja mano šiuo metu mėgiama DJ‘ų komanda „Readers Wifes“.

Lapkričio 12 d. klubo „Nag Nag Nag“ rezidentė DJ Jo Jo De Freq klube „Gravity“