PSYCHOTERROR @ Green club

Green klubas, padaręs didžiulę įtaką Lietuvos diy [“do it yourself”- “pasidaryk pats”] scenai, surengė dar vieną koncertą. Šįkart vietinę subkultūrą sudrebino estų punk/rock grupė PSYCHOTERROR. Kartu turėję groti baltarusiai RICOCHET neatvyko, nes grupės būgnininko nepraleido pro sieną. Juos pakeitė seniai jau begirdėti lietuviai CO-OPERATED.

Greenai, kaip visuomet, nuolatinius savo lankytojus pasitiko jau nusistovėjusia atmosfera- “kaip namuose”. Dar nė nepasigirdus alternatyviosios muzikos garsams, klubo kiemelyje vaikštinėjo rimti, girti, įsisiautėję, tingūs, protingi, nuskriausti ir visokie pozityviai kitokie individai. Visi savaip unikalūs, savaip įdomūs ir, svarbiausia, visi gyvi. Neretas, žengęs pro duris, buvo pasitinkamas vis dar kontraversišku šūkiu: “Punks not dead”. O tu tiesiog praeidavai palinkčiodomas ir tiek. Gal ir “not dead”.

Turbūt nebūtų teisinga sakyti, kad vakarą pradėjo grupė CO-OPERATED. Vakarą pradėjo kiekvienas atėjęs ir taip padėjęs kultivuoti subkultūrinį judėjimą Lietuvoje. Prie durų rinkosi minia. Ne ne, tiksliau individuali masė. Dauguma pirkosi bilietus, o kai kurie tiesiog “praeidavo”. Pažymėti “štampuku”, skirstėsi kas kur: kairiau, dešiniau arba tiesiai. Bet niekas nenorėjo atgal.

CO-OPERATED galingu akordu žengė ant scenos. Žinoma, grupė buvo priimta svetingai. Publika trypčiojo trypčiojo, kol pagaliau prasidėjo masinis balaganas arčiau scenos, grandinine reakcija išplitęs po visą salę. Draugiškas stumdymasis, progresuojantis aktyvumas, sumažėjęs kritiškumas, kėlė euforizmo bangą. Hardcore-punk muziką grojantys CO-OPERATED “in optima forma” apšildė publiką.

Pertrauka- metas susinešti aparatūrą, prisijungti/ atsijungti reikiamus laidelius, išvėdinti patalpą, paliaupsinti muzikantus, numalšinti troškulį. Kiekvienas laisva valia susigalvojo sau veiklos. Kas kur…

Sekantys sceną užėmė estai PSYCHOTERROR. Sodriu įžangos gabalu punk/rock grupė prisiviliojo vis daugiau žmonių. Publika “aplipo” muzikantus. Kai kurie tiesiog lipo ant scenos ir, pagauti hedonijos, šoko žemyn: kažkam ant rankų, kažkam ant galvų. Paskui vėl lipo ir vėl šoko, spėdami grojantiems parodyti “liux”, “turbo”, “peace” ženklus. Mergaitės vis “netyčia” griuvinėjo ant pulto, besiteisindamos pogo įkarščiu. Paskui dauguma skundėsi: “Gavau alkūne į kaklą ir dar “šaibą” į pilvą”.

Salės kontūrai pamažu nyko po tiršta tabako dūmų uždanga. Tik išraiškingas PSYCHOTERROR vokalas ir griaudinti muzika išliko ryškūs ir neblėstantys. Ar tai tik nėra geriausias mito apie estų pasyvumą paneigimas? Vaikinai akivaizdžiai yra “prasikalę” visame ką jie daro. Energingas judesys ir puikiai išrėktos dainos “Hell Yeah” ir “Fuck You” apsvaigino publiką.

Rūstus šiaurietiškas punk rokas buvo gardžiai suvartotas vietinės subkultūros. Susirinkusieji padėkoję PSYCHOTERROR už gerą programą ir bisą, žengė kas kur: kairiau, dešiniau arba tiesiai. Anarchizmo protrūkis tiek scenoje, tiek salėje dar kartą pateisino Green club organizuojamų gyvo garso koncertų savitumą.

Pasibaigus renginiui, retas skubėjo namo. Vieni pradėjo ieškoti savo daiktų: “tagų”, “arafatkių”, megztinių, kiti išsibarstė po Green club patalpas, treti būriavosi kieme, dar kiti kalbino PSYCHOTERROR. Pastarieji labai džiaugėsi, kad punk kultūra vis dar gyva Lietuvoje. Visi mes buvome savaip patenkinti. Taika + pagarba.