Interviewing the 7th sister

Sammy Jo karjera prasidėjo svaigiajame Niujorke, kur gimsta ryškiausios Brodvėjaus žvaigždės ir naktinis gyvenimas atrodo toks nerūpestingas. 1997 metais klasikinės disco, 60‘s pop ir horrid baladžių muzikiniu koliažu jis pirmą kartą šokdino „klaberius“. Kildamas aukštyn karjeros laiptais electro kokteiliu jis linksmino interaktyvius ir „normalius“ fetišistus. Vėliau išrengė savo vakarėlių svečius iki apatinių ir disco ritmais privertė juos šokti visą naktį. Dar iki šiol jis palaiko šią sammyniujorkietišką tradiciją. Viso Sammy Jo didžėjavimo laikotarpiu jį lydėjo populiarios amerikiečių grupės SCISSOR SISTERS didžioji charizma Jake Shears. Galiausiai Jo tapo septintąja seserimi grupėje SCISSOR SISTERS. Ta proga, kad jau visai greitai Sammy Jo aplankys Lietuvą ir sugros ilgai lauktą setą Vilniaus klube „Gravity“, nusprendėme jį pakalbinti. Išskirtinis Sammy Jo interviu su ORE.

Pirmiausia, paaiškink man, ką reiškia būti „septintąja seserimi“?

Sammy Jo.: Tai neįtikėtinai puiku, nes turiu dirbti mažiau nei likusios šešios „seserys“, o malonumas toks pats.

Vienu sakiniu nusakyk savo vaidmenį SCISSOR SISTERS šou metu.

Sammy Jo.: Tai paprasta – didžėjauju, kol grupė meldžiasi prieš pasirodymą.

Kiek dienų per metus praleidi su SCISSOR SISTERS?

Sammy Jo.: Mes draugai, taigi laiko su jais neskaičiuoju. Juk tai geras ženklas, ar ne? Be to, turo metu paprastai su jais praleidžiu keturis mėnesius per metus.

Kuri iš „seserų“ yra „Karalienė Sesuo“?

Sammy Jo.: Vienos karalienės nėra, nes jos yra kelios… o gal nė viena?

Papasakok, kaip susitikai Jake Shears? Ar jis ir tada buvo tokia ekspresyvi ir išsiskirianti persona?

Sammy Jo.: Cha, kai sutikau Jake, jis šoko go-go. Jis šoko, aš grojau. Jau tada jis susilaukdavo daug smalsių žvilgsnių. Jake yra traukos epicentras.

O ko iš tavęs galime tikėtis balandžio 7 dieną, „Gravity“?

Sammy Jo.: Galite tikėtis gero mikso, kurio metu skambės ir electro, ir house, ir disco, ir new wave bei rock muzika.

Tyliai pašnabždėk man kokių nors skandaliukų iš Niujorko naktinio gyvenimo. Koks procentas fetišo jame?

Sammy Jo.: Gaila, gaila, bet dabar to fetišo mažai beliko palyginus kaip kad būdavo prieš kelis metus. Niujorkas tapo konservatyvesnis ir atsargesnis. Nors su draugu vis dar mėgstama išrenkti savo vakarėlių lankytojus iki apatinių. Patikėk, tai skandalinga. Juolab groti miniai, kurie šoka vien su apatiniais yra „draivas“.

Kada tau tampa nebesvarbus gėdos jausmas?

Sammy Jo.: Kai tenka užtikrinti vakarėlio kokybę ir kulminaciją – tada tampu nevaldomas.

Kaip tapai didžėjumi? Kokie buvo tavo pirmieji vakarėliai?

Sammy Jo.: Mano pirmas vakarėlis vadinosi „Messy“ ir įvyko naktiniame klube pavadinimu „Mama“. Spėju, tai buvo 1998 metai, bet tai jau istorija. Gal net truputį gėdinga istorija (juokiasi)

Ar electroclash žaidė svarbų vaidmenį tavo muzikinėje karjeroje? Kokia muzika tave užvedė į kelią?

Sammy Jo.: Iš pradžių electroclash, tiesą sakant, pernelyg neįtakojo mano grojamos muzikos. Žiūrėjau į tuos „klešerius“ kaip į vaikus, kurie buvo per jauni, kad prisimintų originalius 80-ųjų vakarėlius. O dabar aš išties esu paniręs į electro muziką, nes kiek persipinusi su house muzika ji tapo gaivesnė sielai bei šviežesnė ausiai.

Kokia tavo nuomonė apie šou elementus DJ setų metu? Ar tau tai būtina sąlyga grojant?

Sammy Jo.: Nuostabu, jei klubas įgauna kokį vizualų pavidalą vienam vakarui. Tai rodo, jog vakarėlį organizuojantys žmonės yra talentingi bei kūrybingi. Lankytojo muzikinė patirtis tik suintensyvėja tokio vakarėlio metu. Bet man šou elementai nėra būtina sąlyga. Viskas slypi muzikoje.

Koks buvo tavo nutrūktgalviškiausias vakarėlis Niujorke?

Sammy Jo.: Buvo buvo… Beprotiškas vakarėlis, kuriame ir man teko groti, vadinosi „Click+Drag”. Tai pirmasis kiberfetišistinis “tūsas“ Niujorke (red. past. – bei pasaulyje). Virtualūs fetišistai persimaišė su praktikuojančiais fetišistais – tai buvo nutrūktgalviška patirtis. Šiam vakarėliui buvo skirta mažai lėšų, tačiau žmonės ir muzika padarė tai, ko jokie pinigai nenupirktų.

Kaip paaiškintum žmogui nesuprantančiam, kas yra DJ pultas?

Sammy Jo.: Duočiau jam įrašų lagaminėlį, įleisčiau į patalpą su 500-ais žmonių bei liepčiau tam vargšui žmogeliui priversti minią šokti keturias valandas nonstop.

Koks tavo hobi? Kokiom keistom ar nemaloniom būdo savybėm esi „apdovanotas“?

Sammy Jo.: Žinoma, mėgstu pirkti muziką. Turiu seną ir lėtą kompiuterį, taigi niekada nepumpuoju muzikos, o kaifuoju radęs gerą naujos muzikos įrašą.

Nors laisvalaikį leidžiu su tikrų tikriausiais „frykais“, vis tik pats keistų savybių savyje nepastebėjau.

Trys „Brit Awards“ apdovanojimai, „Grammy“ nominacija už geriausią šokių muzikos albumą… Tai stebina tave bent kiek?

Sammy Jo.: Be abejo, malonu būti pastebėtam, bet šie apdovanojimai yra Jake ir Babydaddy nuopelnai. Tai jų dainos, jų darbas, jų pripažinimas.

Na, ir pabaigai truputis PR. Ar tiesa, kad greitai pasirodysiantis SCISSOR SISTERS albumas skelbsis glam roko ir psichodeline tematika?

Sammy Jo.: Tiesiog reikia sulaukti to albumo, kad išgirstum ir suprastum. O sulaukus nepamiršt ir paklausyti (juokiasi).