Lapkričio pradžioje Vilniuje pasirodys jamaikietiškų ritmų trio su charizmatiškuoju serbu Hornsman Coyote priešakyje. Mažoje, tačiau jaukioje klubo “Musė” scenoje pamatysime ir išgirsime 3 atlikėjus: dydžėjų Martinees Selecta, dainuojantį ir trombonu grojantį Hornsman Coyote bei MC King Kyll. Pirmieji du šiuo metu gyvena Serbijoje, o MC King Kyll – Prancūzijoje.
Martinees Selecta kuria muzikinį Hornsman Coyote pasirodymų foną pastaruosius 2 metus. Kartu jie pasirodė daugiau nei 70-yje koncertų.
2005-aisiais paryžietis MC King Kyll kartu su Hornsman Coyote įrašė regio, dancehall, dub ir hiphopo projekto SHAPPA albumą, susilaukusį daug teigiamų atsiliepimų. „Musėje“ bus puiki galimybė pamatyti šiuos du atlikėjus vienoje scenoje po trijų metų pertraukos. Šiandien MC King Kyll vadinamas vienu galingiausių ragamuffin balsų Prancūzijoje.
Kaip jau supratote, Belgrado rastamanas Hornsman Coyote yra esminė šios garso sistemos ašis. Menininkų šeimoje gimęs ir nuo mažens scenoje besisukiojęs atlikėjas šiuo metu yra viena spalvingiausių asmenybių Serbijos regio scenoje.
1994-aisiais jis suformavo hardcore regio grupę EYESBURN, užmaišusią sprogstamą šių, atrodytų, labai skirtingų stilių mišinį ir apvažiavusią pusę Europos. Deja, grupės įrašai buvo išleisti tik gimtojoje šalyje ir nesusilaukė populiarumo už Serbijos ribų. 2004 m. Eyesburn bendradarbiavo su Max Cavalera iš SOULFLY, vienu legendinės grupės SEPULTURA įkūrėjų. To rezultatas – singlas „Moses“ ir bendras grupių turas Europoje. Vėliau kartu buvo įrašyta dar viena SOULFLY kompozicija „Inner Spirit“, o Hornsman Coyote tapo specialiu „Dark Ages“ turo svečiu.
Po šių įvykių, vaikinas pasijuto pakankamai stiprus pradėti solo karjerą, susikrovė instrumentus ir išvažiavo į Londoną. Čia atlikėjas pradėjo bendradarbiauti su įvairiais regio prodiuseriais. Netrukus pasirodė du instrumentiniai albumai Hornsman Coyote su Jah Works „Brass roots“ ir Hornsman Coyote su Ras Muffet bei dar keletas kitų įrašų. Nepasitenkindamas vien trombonu, serbas įrašė ir savo kaip vokalisto albumą „What next“. Šį albumą be daugelio kitų prodiusavo ir jau puikiai Lietuvoje pažįstamas Neil Perch iš Zion Train. Šiuo metu Hornsman Coyote bendradarbiauja su Ghetto Priest ir Wikluhsky ir netrukus planuoja išleisti Ghetto Priest albumą „Mental Desert Project“.
Prieš atvykdamas į Lietuvą, Hornsman Coyote atsakė į kelis klausimus.
Papasakok apie pastarojo meto vibracijas Belgrade. Ar čia jėga gyventi?
Priklauso nuo to, apie kokį gyvenimo lygmenį kalbame. Jėga, jei kalbame apie muziką ir merginas, tačiau kitose srityse yra daug sunkumų kaip ir visuose kraštuose.
Ar stipri vietinė jamaikietiška scena? Ar daug serbiškų dredlokų gatvėse?
Taip, regio scena Serbijoje stipri, ypač kalbant apie tokius atlikėjus kaip Del Arno Band, Irie FM, FC Apatride, KKN ir kitus. Mūsų kraštai – tinkama dirva regio sėkloms.
Pristatyk Hornsman Coyote sound system. Ko galime tikėtis iš jūsų gyvo pasirodymo?< .b>
Na, iš tikrųjų mes neesame tikra garso sistema. Teisingiau būtų kalbėti apie mane kaip regio atlikėją, kuriam pritaria dydžėjus. Galite tikėtis kokybiškos root reggae muzikos su pučiamųjų akcentais.
Norėjau paklausti apie tavo bendradarbiavimą su Max Cavalera?
Man buvo didelė garbė dirbti su Max Cavalera. Kai buvau mažas dažnai klausydavau jo pirmosios grupės SEPULTURA, todėl buvo tikra palaima stovėti scenoje šalia šio žmogaus.
Kas, tavo nuomone, yra verti dėmesio šiandieninėje Europos reggae/dub scenoje?
Regis yra pasaulinis reiškinys, jis visur. Per daug gerų atlikėjų, kad juos visus čia išvardinčiau. Pastaruoju metu klausau NAZARENES – jie yra iš Švedijos, tačiau iš tikrųjų šie muzikantai kilę iš Etiopijos.
Lietuvos reggae/dub scena gana skurdi, nors publika mėgsta šią muziką ir pučia pakankamai. Ko tikiesi iš savo pirmojo vizito Lietuvoje?
Gerų vibracijų ir meilės, nes tą patį atvešiu ir lietuviams. Telaimina Jah.
Komentarai