Meet Mutants

Hiphopas atsirado iš naujovių ir konkurencijos ir štai vienas inovatoriškiausių ir sėkmingiausių varžovų šios scenos istorijoje atvyksta į Vilnių. PrimeCuts – laiminčių DMC čempionų The Scratch Perverts narys, žinomas “skrečinimo” technikų ir garsų išradimais. Ir jis kartu su keptos duonos fanu Jeff Metal atveža į sostinę visiškai naują muzikinį projektą, kuris yra toks naujas, toks ne hip hopas, bet tiesiog mutavęsis iš jo tiesiai į dubstepą. Jie atsitempia su savimi savo bei kitų Londono kūrėjų naujausius gabalus, kuriuos miksuos ant keturių pafų. Sutikite Mutantus.

Mark Splinter: Kas yra Mutants?

Jeff Metal ir Primecuts

MS: Kaip susitikote?

Jeff Metal: Susipažinome prieš daug metų. Tada aš fotografuodavau Jungtinės Karalystės hip hop sceną, o Prime Cuts rungdavosi DJ kovose kartu su Scratch Perverts. Taigi, mes žinome vienas kitą jau kuris laikas, tačiau prieš keletą metų mūsų draugystė augo su bendru domėjimusi dubstep muzika ir nuo tada ir po galybės žaidimo Scrabble partijų bei taurių brangaus raudono vyno nusprendėme kartu imtis kūrybos.

MS: Ar verta buvo leisti laiką besimokant “skrečinti” geriau nei bet kas kitas pasaulyje?

Prime Cuts: Taip, tikrai buvo.

MS:Kodel užsilenke hiphopas? Galvojau, jog jis niekada nemirs, tačiau štai ėmė ir viskas baigėsi. Apie ką čia viskas?

PC: Na, kai jie 1973 m. pirmą kartą pasirodė scenoje, daugelis ir nesitikėjo, kad tai gyvuos ilgai. Visi aprengti prašmatniais ir spalvotais įpakavimais bei “įvaldę” naują kreizy išvaizdą – žmonės tiesiog galvojo, jog tai “bajeris”.

JM: Visiškai. Tačiau laikui bėgant buvo pristatyti nauji skoniai, o žmonės tam atsispirti nebegalėjo, tad jie išliko.

PC: Manau, jog 21-o a. posūkyje daug nutiko ir tuo pačiu atsirado daug naujų skonių, kiti “brendai” smarkiai išplėtė ribas. Naujovė, jog gali juos užsimauti ant pirštų iš tiesu jau išejo iš mados, žmonėms reikėjo kažko šviežio, manau KP prarado savo vietą prekyboje.

JM: Pala, tu čia kalbi apie “Hula Hoops”, ar ne?

[MS pastaba]:Hula Hoops – tai bulvių traškuciai. Jie kažkodėl kalba apie “čipsus”. Panašu, jog jiems “trūktina”.

MS:Ar kada nors esate sakę “nea, nepatinka man dubstep’as, jis per daug tamsus/nuobodus/nešokamas ir t.t.” ar tiesiog iškart į jį pasinėrėte?

JM: Mes pasidavėme šiam garsui tik išgirdę jį. Turėjome kitų draugų, kurie “pizdavojosi” iš mūsų susižavejimo dubstep muzika ir sakė, jog tai niekada nepasieks didesnių šokių aikštelių – oi kaip jie apsiriko.
Tie žmonės taip pat dabar dievina šį garsą, kas yra gerai. Manau tam iš dalies įtakos turėjo tai, kaip kūryba pažengė į priekį nuo ankstyvųjų dienų. Tai – labai greitai tobulėjantis ir besiplečiantis žanras.

MS:Kas yra geriausia gyvenant dubstepijoje?

PC: Muzika ir žmonės.

MS: O kas – blogiausia?

JM: Vyrai, kurie nusivelka savo viršutinius drabužius klubuose ir labai prakaituoja.

MS: Kuri dubstep kūrybos dalis jums labiausiai patinka? Nesakykite, jog visa, nes kitaip atšauksiu vakarėlį. Papasakokit ką nors įdomaus – šį interviu skaitys kylantys prodiuseriai ir jiems iš tiesų rūpi. Inspiruokit tuos šiknius.

JM: Laisvė eksperimentuoti ir faktas, jog nėra apribojimų kokius garsus galima naudoti… Kuriant dubstep gabalą įmanoma naudoti absoliučiai bet ką. Nėra jokių taisyklių kaip kad daugumoje žanrų. Jei atidžiau pažvelgtume į kiečiausius kūrėjus, pastebėtumėte, jog kiekvienas turi savo unikalų garsą ir tai yra kur kiekvienas prodiuseris turėtų eiti – link savo žanro.

MS: Kokius prietaisus naudojate grodami gyvai ir kodėl juos pasirinkote?

JM: Mes naudojame standartinius “Technics” patefonus, nes vinilas yra toli gražu nemiręs! Taip pat keletą CDJ grotuvų, nes ei! “Kompaktai” dar visai madingi šiais laikais taip pat, ar ne? Be to mes abu mėgaujamės “Pioneer DJM909” mikšeriu – jis turi aibę efektų, kurie gerokai praplėčia miksavimo galimybes. Ir be to jis sukurtas kartu su kažkokiais bičais pasivadinusiais Scratch Perverts?? Galų gale mes dar turime keletą “Thingamaween’ų”… Su jais susipažinsite apsilankę vakarėlyje.

MS:Kaip galvojate sujungti savo pasirodymo metu gyvą/studijos dalis?

JM: Mes to nedarysime. Nebent nori stebėti, kaip mes geriame arbatą ir retkarčiais pažaidžiame “Axel F” dėl linksmumo.

Reikalas tame, jog iš tiesų nepagaunu to viso “Ableton” dalyko, kai prodiuseriai tiesiog sukinėjasi aplink laptopą. Tai taip vizualiai nuobodu… Kodėl turiu norėti žiūrėti į “Apple Mac” logo su nuolat į ekraną žiopsinčiu žmogumi? Muzikos energija gyvame šou turėtų atsispindėti ją atliekančiuose asmenyse. Tad manau, jog kol kas mes tiesiog ir toliau daužysime šokių aikšteles tiesiog grodami puikią muziką.

MS:Kodėl merginoms taip patinka dubstep muzika? Niekaip nesuprantu..

JM: Aš taip pat neįisivaizduoju, tačiau tai – tikra palaima. Galbūt tai turi kažką bendro su žemais?

MS:Koks didžiausias nesusipratimas apie dubstep, kurį visi naujokai yra įsikalę į galvas ir kurį reikėtų jiems kuo greičiau pamiršti?

PC: Žmonės savo nuomonę apie naujas muzikos formas dažnai grindžia ribotomis žiniomis, o dubstep’e egzistuoja tokia plati garsų erdvė garsų… Būtent čia iš tiesų stiprybė ir slypi.

JM: Manau, jog egzistuoja nemokšiškas požiūris, kad dubstep yra buka muzika ir be energijos. Tie žmonės iš tiesų nieko nežino apie svarius šios scenos pranašumus. Nesenai “Fabric” klube tūsinom su publika, kur grojo Caspa ir Rusko – man niekada neteko matyti tiek žmonių besimėgaujančių vakarėliu ir šokinėjančių iki pat lubų. Tai užkrečiama.

MS:Ar kolekcionuojate balandžius? Žinau, jog Jeffas renka plastikines šiukšles ir, be abejo, įrašus, tačiau ar turite dar kokių manijų? Didžėjai sunkiai atsispiria įvairioms aistroms.. Na, prisipažinkite..

JM: Manau tai tikra patirtis, esu apsėstas simpatijomis Japonijai. Ach taip – ir keptai duonai. Tačiau turbūt tai tik gili meilė, o ne aistra.

PC: Nemažai laiko skiriu ir toliau skirsiu leisdamas neįtikėtinas sumas akiniams nuo saulės/sportiniams bateliams/sintezatoriams/dviračiams (tiksliau paspirtukams) bei kitam šlamštui, kuris man nereikalingas.

MS:Kas darosi su vaikais šiais laikais? Ką?

Vaikai vystosi.

MS:Dabar galit perduoti savo sušiktus linkėjimus bei pridurti ką norit.

JM: Linkėjimai Markui, Lenai, Nightjarui, Tadui, Garo, Viperiui, Mamaniai, Justei + Karinai, Gerdai, Karolinai, Agatai, 2hora ir visiems žmonėms, kuriuos pamiršau – tačiau ateikite į tūsą ir aš jums nupirksiu limonado.

PC: Linkėjimai Cazal/Adidas/Moog bei Cannondale’ui.

Mutants – kovo 28 d. Havana Social Club, Vilniuje

www.myspace.com/jeffmetal
www.myspace.com/djprimecuts
www.dubstep.lt