Jei muzika gali sprogdinti erdvę, mintį ir materialius objektus, nedaug trūko iki reikiamo mygtuko paspaudimo. Penktadieni ėjome į bunkerį – renginį kodiniu pavadinimu “OMFG: M.A.H.”, kurio šviesulys turėjo būti Mary Anne Hobbs setas. Šviesulys įskriejo kaip galingas energijos blyksnis.
M.A.H. pristatinėti galbūt ir nereikia, tačiau keletas žodžių nepakenks. Šiuo metu ji veda laidą BBC radijo stotyje Radio 1 ir groja kaip DJ. Šiai moteriai jau 45 metai, nors duotum dvigubai mažiau. M.A.H. pastaruoju metu – tai tam tikras elektroninės, eksperimentinės muzikos, o šiandien – dubstep stiliaus simbolis. Hobs žymi ne tik savo kūryba, bet ir parama jauniems muzikantams (jų kūriniai grojami per milijonus klausytojų sutraukiančias Mary Anne laidas, daromi interviu ir pan.). Galima teigti, jog dubstep stilius tapo populiarus ir dėl Mary Anne Hobs paramos.
Atkeliavus į Gravity apie 00.00 žmonių buvo mažoka, „prisuktu garsu“ neblogai grojo Nightjar. Visi laukė. Ir štai, po pusvalandžio ant scenos užlipo M.A.H. Šiltai pasisveikinusi metė pirmąją bombą, žemi dažniai turbūt siekė Tauro kalną, žmonės lingavo. Buvo puiku. Šaižūs garsai, visą apimantys bosai, kartais nenuspėjama ritmika įvedė chaosą į mūsų galvas. Pasirodymas nebuvo ramus, „Gravity“ stogas, kurio nėra, jau kilnojosi. Grojant nepamiršta ir techno gaida – ritmika dažnai keitėsi, publikai šokinėjant iki salės lubų ir mėtant rankas į viršų. Po poros valandų garsų banga baigėsi. Tačiau žmonės taip lengvai nepasidavė, ir pakvietė Hobs bisui. Ir ką gi – sulaukėme The Bug su Warrior queen atliekamo „Poison dart“. Klausytojai pakvaišo, šypsojosi ir judėjo.
Publika, panašu, žinojo kur eina ir kodėl. Išsičiustijusių daug nebuvo. Klubas „Gravity“ aiškiai pakeitė savo poziciją. Dabar čia einama klausyti muzikos, o ne – kaip anksčiau – į Gravity.
M.A.H. pasirodymas praėjo. Mark Splinteris pasimetęs nežinojo, ką groti toliau. O mes panirome į šaltį…
Komentarai