Vasario pusiaukelės albumų apžvalga

Vasaris įpusėjo, perklausyti albumai dėželėje pasiekė padalą su skaičium 5 ir ją perkopė. Neišvengiamai atėjo laikas naujiems įspūdžiams iš leiblų paleistų naujagimių horizonto.

Massive Attack – Heligoland (Virgin)

Po septynių metų elektroninės legendos sugrįžta su nauju ilgagroju. Kaip įprasta legendoms, šalia „paprasto“ albumo marketingistai sumeistravo ir Deluxe Edition, ir Heligoland Remixed EP, ir dar šiaip Edition (skirtą koncertams). Pasiruošę atvert pinigines? Gerai. Albumo viršelį galima derinti prie interjero. Šalia oranžinio, dar yra geltonas, išblukęs rožinis ir tiurko spalvos. Vaivorykštė viršelyje žiba visais pilkumo atspalviais ir iliustruoja albumo bėdą. Kai klausytojai pakabinę ausis laukia albumo septynis metus, jie laukia mažų mažiausiai branduolinės reakcijos grotuve. Kai gauna tik gerai – truputuką krenta ūpas, truptuką nusiviliama ir truputuką burbama. Bet viskas yra gerai. Duokit albumui subręst ir paklausykit po metų, kitų.

Massive Attack – Paradise Circus

Danton Eeprom – Yes Is More (Infine France)

Oki, atidžiai pažiūrėkit į viršelį. Pažiūrėjot? Bandot spręst apie leidinį iš viršelio? Kaip sekasi? Prodiedukų išmintis sako, nespręsk apie vinilą iš viršelio. Bet kai pats autorius nemenkai nagus prikišęs, tai jau šiokį tokį vaizdą galima susidaryt. Paspaudus magiškąjį play Danton Eeprom pasileidžia eklektiškais techno indie rock koridoriais, žaižaruodamas savo stileiviška bravūra albumą sulipdo taip, kad, tarp klubinių rūgštinių marių, įsiterpia roko gitarų nuotrupos. Visas šis mišinukas pavadintas Taip yra daugiau. Tokia šokių aikštelės filosofija liejasi per tekstų kraštus (kur jie yra), bet nesugeba nuvilnyti toliau.

Danton Eeprom – Lost in Music (feat. Au Revoir Simone’s Erika Forster)

Get Well Soon – Vexations (City Slang) + knyga

Kas būna, kai tau patinka smuikas ir indie? Natūraliai, viską sujungi į vieną ir išleidi albumą. Ir palinki pasveikti. Arba tiesiog taip pasivadini pats. Tada, tiems, kuriems tikrai labai patinka, dar išleidi knygą priedo. 32 puslapių leidinėlis daugiau dirba kaip CD dėklas, bet beklausant albumą, gali kilti noras ir apie stoicizmą šiek tiek pasiskaityti. Bet aš nukrypstu. Konstantin Gropper antru ilgagroju toliau bręsta ir stebina. Gabalėlis keistai gaivios vokiečių muzikinio pykčio bangos.

Get Well Soon – Seneca’s Silence

AFCGT – AFCGT (Sub Pop)

Gitarinis IDM. Jau pakilai nukritęs nuo kėdės/lovos/grindų? Tęsiam pažintį toliau. Taigi, penktetukas iš triukšmų dėlioja harmoniją ir savo dėlionių rezultatus išleidžia ilgagrojy. A-Frames susiploję su Climax Golden Twins eksperimentuoja pjaustydami tris gitaras, bosą ir ritmui palaikyt dar turi būgnus. Atsimenat, kaip gyriau Fuck Buttons? Tai vat, čia viskas taip pat, tik atvirkščiai. Jei viso albumo klausyt nėra noro/laiko/pinigų, tai Two-Legged Dog privalu duoti šansą. Įspūdžiui susidaryt truputį senesnis gabalas.

AFCGT – Headless (live)

The Soft Pack – The Soft Pack (Heavenly)

The Muslims? Kas?! Atsitiktiniai PR genijai (grupės narių asmenyje) numetė tokią susidomėjimo bombą ant US and A, kad garažinių baltaodžių bepročių kompanijai iš Kalifornijos reikėjo keisti pavadinimą į labiau priimtiną. Sukurpę antrą albumą, niekur nepametė garažinio skambesio – trumpi, kaip pietų pertrauka armijoj, gabalai, ritmas, gitaros ir labiau, nei kolegų, išvystytas skambesys. Taip, šito užtenka, kad keliautum kažkur į garage rock olimpo prieigas. Tiems, kurie nežino kaip atrodo minkštai supakuotas garažinis rokas – trumpa ekskursija.

The Soft Pack – C’mon (live)

Everybody Was in the French Resistance…Now – Fixin’ The Charts Volume One (Cooking Vinyl)

Indie grojikai visada turėjo problemų glaustai išdėstyti mintis. Nelyginant super saugūs slaptažodžiai sukurpti iš laikraščių antraščių, besipriešinantys prancūzai (kurie tokiais nėra) iš Kalifornijos palaiko geriausias deskriptyvių pavadinimų kūrimo tradicijas. Eddie Argos žino, kad deklamavimas yra naujas indie cypimas, o atitariantis Dyan Valdes vokalas pavergs Nelly Paltinienės ir Eugenijaus Ivanausko gerbėjų širdis. Art Brut ir The Blood Arm veikėjų šalutinis projektas inovuoja pasitelkdamas 40-ųjų stilistiką ir užsidirba Nelly bonus taškų.

Everybody Was in the French Resistance…Now – G.I.R.L.F.R.I.E.N.