Europos didieji festivaliai nenustoja trimituoti įvairiausiomis žvaigždėmis ir vis labiau verčia pamąstyti apie galimybę pasiimti atostogas visai vasarai, jei norisi spėti bent jau mažą dalį aplėkti. Juolab yra ir tokių, kurie tęsiasi visą savaitę… Na, greičiausiai neoficialiai dauguma tokių ir yra.
Jei vasarą darbai nepaleidžia, o laiko yra tik savaitgaliais, gal užteks bent pas lenkus nukeliauti? Pastarieji gėdą mums daro jau nebe pirmus metus turbūt jau ne tiek dėl festivalių gausos, kiek dėl pakankamo skaičiaus tų, kurie nori ir gali lankytis juose. Baisiausia tai, jog jei renginių skaičius nustojo augti, kokybė (programine prasme) ir toliau kyla kaip ant mielių.
Off (rugpjūčio 5-8 d.), Katovicai
Šio alternatyvaus festivalio organizatoriai džiaugiasi priskvietę amerikiečius The Flaming Lips – unikalią roko grupę, besisukančia jau trečius metus. Dar praėjusiais metais senukai išleido savo 12-ą albumą “Embryonic” ir gal nesubyrės ant scenos. Jei netyčia taip atsiktų, tai bus galima pašokti ir grojant taip pat naujai į programą įtrauktiems jaunuoliams Lali Puna bei Memory Tapes.
Nepamirškime kokioje šalyje vyks festivalis ir kad lenkai taip pat moka groti. Bus galima išgirsti reperį O.S.T.R, pakankamai energingos roko ir punk crossover’io grupė Lao Che, visai dėmesio vertą lyriško indie roko atlikėją Jacek Lachowicz su muzikantais bei trash kolektyvą 19 Wiosen. Ir tai tikrai dar ne sąrašo pabaiga!
Open’er (liepos 1-4 d.), Gdynė
Tam tikra prasme populiariosios ir radijo eterio muzikos festivalis jau pirmomis salvėmis mestelėjęs pluoštą didelių vardų ir toliau nešykšti įvairaus plauko žvaigždžių. Paskutiniais duomenimis numatomi reperis Nas su Damian Marley, Tricky, Lietuvoje savaitgalį prieš tai koncertuosiantys Skunk Anansie ir Empire Of The Sun, new rave išradėjai Klaxons, apyskisčio amerikietiško bliuzroko kolektyvas Ben Harper and Relentless7 ir žydų kilmės regio atlikėjas Matisyahu, kuris, dėja, yra sukūręs dainą net su pačiu Akon… Laukiam kuo dar sugebės nustebinti organizatoriai.
Audioriver (rugpjūčio 6-8 d.), Plockas
Tikras elektroninės-klubinės šokių muzikos gerbėjų džiaugsmas. Jau nepaisant, to, jog organizatoriai pirmą kozirį – Plastikman Live – tėškė tokį galingą, jog vien už jį verta sumokėti tuos varganus beveik 20 eurų, už kuriuos leidžiama likti festivalyje net dvi dienas. Nauji vardai: vokietijos techno dievaitė Ellen Allien, Border Comunity savininkas James Holden, žmogus-legenda Laurent Garnier su gyvu pasirodymu, breakbeat pionieriai Hybrid (taip pat gyvai!), elektroninio reivo leidyklą Kitsuné Music atstovaujantys Hadouken!, drum’n’bass monstrai Noisia, techno atlikėjas Redshape, Mathew Jonson ir dar trijų kanadiečių projektas The Modern Deep Left Quartet, BPitch Control besileidžiantys Dusty Kid ir Ninja Tune drum’n’basseriai Qemists Soundsystem. Ar dar reikia priežasčių, kad prisijungti prie Audioriver Ravebus Lietuva?
Jarocin Festiwal (liepos 16-18 d.), Jarocinas
Jei domina šis ypač senas, šiemet švenčiantis 30-metį Lenkijos pankroko ir postpanko festivalis, tai patikrink jo tvarkaraštį, kurio pagrindinė grupė kol kas – Gossip. Čia taip pat pasirodymus surengs ir tie patys Lao Che bei visa virtinė kitų lenkų rokerių kaip Coma, TSA ir pan.
Seven (liepos 8-11 d.)
Vos 50 km nuo sienos su Lietuva Mozūrijos Węgorzewo mieste vyksiantis festivalis nors ir remiamias Carlsberg, ir šiemet vietoj “Eko Rock” pasivadinęs “Seven”, iki šiol daugiausiai garsėjo kaip lenkiško roko šventė. Tačiau Sepultura ir krūva lenkiško roko nuo Lipali, Tides From Nebula ir kitų panašių sako, kad ir čia gali būti įdomu. Iš kitos pusės lenkų postrokeriai California Stories Uncovered bei shoegaze kolektyvas Klimt ir svečiai iš Nyderlandų The Legendary Pink Dots bei jų pačiu svarbiausiu nariu Niels Van Hoorn besidalyjantys Strange Attractor turėtų leisti atsikvėpti ir pasvajoti.Dar viena jo įdomybė – projektas Heart & Soul, kur susibūrę net 9 lenkų muzikantai iš skirtingų grupių groja Joy Division klasiką.
Bilietų kainos: nuo 65 iki 160 zlotų.
Komentarai