Locomotora: norime būti išgirsti žmonių – nesvarbu iš kokios šalies jie yra

Pirmą kartą Lietuvoje besilankantys suomiai Locomotora atveža iš savo šalies kai ką netikėto ir netipiško tam galui – post-rock junginius su dronais, ambientu ir minimalistine klasikine muzika. Atrodo instrumentus šiame kolektyve turėtų glostyti tikri muzikos profesionalai, gurmanai ir džentelmenai, tačiau teko maloniai nustebti, kai interviu atsakymai daugiau juokino nei vedė į apmastymus. O galų gale paaiškėja, jog pradinis jų kūrybos procesas prasidėjo su alumi ir ilgais prasigrojimais.

2006 susikūrė Locomotora kolektyvas. Apie ką galvojo neuronai, kai tai atsitiko?

Bomb neutrons, neutron bombs.

Ar grupės nariai turi grojimo patirties? Ar jie atėjo iš kitų grupių ar tiesiai iš miegamųjų ir rūsių?

Visi grojome skirtinguose kolektyvuose keletą metų prieš susiburiant į Locomotra. O šiaip teikiame pirmenybę miegamiesiems ir turime tik vieną garažą.

Kaip sugebėjote susigroti be jokio muzikinio išsilavinimo?

Nieko nėra geriau nei ilgos naktys rūsyje geriant alų ir grojant 20 minučių trukmės „Maria Magdalena“ ir „Like a Hurricane“ versijas.

Ar sudėtinga išreikšti idėjas nežinant kaip tai padaryti atitinkamu muzikiniu būdu?

Kartais iš tiesų sunku. Bet mes manome, jog darant dalykus „tinkamu muzikiniu būdu“ mūsų kūrybą gali tapti neoriginalia. O šiaip, suprantame kai kuriuos muzikinės teorijos pagrindus, ko pilnai užtenka kuriant muziką. Iš esmės, mes tiesiog bandome, eksperimentuojame ir žiūrime kas iš to gausis.

Kartais grupėms sunku sujungti kiekvieno nario idėjas. Kaip jūs susitvarkote?

Pagrindinė griaunanti jėga yra mūsų būgininkas. Jis užmuša gitarų soliakus ir viską kitką, kas gali būti įdomu
Būginininko pastaba: kažkam gi reikia palaikyti bent šiek stilių šiame reikale, todėl tiesiog bandau neleisti šioms beždžionėms išeiti iš rikiuotės.

Žvelgiant į jūsų last.fm profilį neatrodo, jog dažnai koncertuotumėte. Kodėl?

Nes Arttu (grupės narys organizuojantis koncertus – aut. pastaba,/i>) yra tinginys. O Roty nuolatos užsiėmęs medžių stebėjimais.

Kur paprastai grojate Suomijoje? Pogrindyje, skvotuose, parkuose?

Taip, daugiau mažiau tokiose vietose. Nors tiesą sakant dar neteko groti parke. Reiks pabandyti.

Kur darote įrašus? Ar kokybei, kuri pas jus visai nebloga, reikalauja daug finansų?

Įrašinėjame studijoje, o visa kita – draugo namuose. Jam mokame 50€. O šiaip kompiuteriai palengvino reikalus įrašinėjant namuose, kas yra labai gerai.

Gal turite planų kitą albumą išleisti per kokią nors leidyklą?

Bandysime susirasti kas norėtų tuo užsiimti, tačiau jei nieko nerasime greičiausiai teks jį ir vėl tiesiog platinti internetu, kaip kad darėme ir su prieš tai pasirodžiusiu.

Ar viliatės tapti populiaresni Suomijoje ar daugiau tikitės dėmesio iš užsienio?

Na šiaip abu atvejai būtų išties geri. Bet mes tiesiog labiau norime būti išgirsti žmonių, nesvarbu iš kokios šalies jie yra.

O gal tiesiog norite išlikti pogrindyje?

Na, kaip ir minėjau anksčiau, mums aktualu, jog mus išgirstų žmonės. Tačiau su instrumentinėmis dainomis, kurios paprastai tęsiasi daugiau nei 10 minučių greičiausiai visada išliksime daugiau ar mažiau pogrindyje. Jei norėtumėme būti populiaresni greičiausiai kurtume kitokią muziką.

Kas padarė didžiausią įtaką jūsų kūrybai?

Mes visi klausomės skirtingos muzikos. Bet akivaizdu, jog labiausiai paveikė post-rock kolektyvai GY!BE ir Mogwai. Mūsų kūryba taip pat įtakota ir ambient bei minimalistinės klasikinės muzikos. O štai mūsų bosistą labiausiai įtakojo Mad Croc (energetinio gėrimo ir kramtomos gumos brendas – aut. past).

Ar Locomotora tam tikra prasme yra Suomijoje itin populiarios heavy metal scenos vaisius?

Na, nematau tiesioginio sąryšio. Kai kurie iš mūsų klausosi metalo tačiau jie tikrai nenorėtų būti dalis tokią muziką grojančios grupės ar tiesiog būti įtakoti taip smarkiai šios stiliaus. Ir nors mūsų gitaristas su malonumu pagrotų Slayer stiliaus solo partijas, tačiau būgnininkas jam to tikrai neleistų.

Kaip atrodo post-rock scena jūsų šalyje?

Yra keletas post-rock grupių kaip Magyar Posse ir Plain Fade. Kadangi Suomija – labiau metalo šalis, yra daugiau post-metal grupių kaip Callisto ir Conciousness Removal Project. Tik Magyar Posse yra šiek tiek žinomesnis kolektyvas. Jie nuostabūs.

Kada geriausiai klausytis jūsų muzikos? Lovoje, prieš nusižudant, galbūt po sekso?

Nusižudžius, prieš seksą.

Grupės Locomotora koncertą dar galite išvysti ir išgirsti gegužės 18 d. (antradienį) Vilniaus klube “Pogo” ir 19 d. (trečiadienį) Švyturio menų doke, Klaipėdoje.

Debiutinis Locomotora albumas guli čia.

www.myspace.com/locomotoraband