Vasara – puikus metas propaguoti sveiką gyvenimo būdą, pasirūpinti ne tik kūnu, bet ir vidiniu pasauliu. Šįmet Lietuvos festivalių sąrašą papildys išskirtinės koncepcijos festivalis „Mandala“ – tai psichologinių ir dvasinių praktikų, netradicinės medicinos ir kūrybos sintezė. Renginys vyks rugpjūčio 5-7 dienomis apie 30 km atstumu nuo Vilniaus kaimo turizmo sodyboje „Aukštupys“ (Šalčininkų raj.)
Kas yra „Mandala“?
Festivalio pavadinimas „Mandala“ buvo parinktas neatsitiktinai. Ji, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia ratą, diską, sferą. Plačiąja prasme šis žodis reiškia dėsningumą arba simetrišką struktūrą, išsidėsčiusią apie visa apjungiantį centrą. Viso pasaulio religijos naudoja mandalas kaip Dieviškumo ir vienybės simbolį. Psichoterapijoje uždaras mandalos ratas atlieka palaikomąją funkciją, t. y. palaiko pažeistą ir neharmoningą žmogaus ego.
Festivalio organizatorė Sigita Dabulskytė teigia, kad žmonėms būtų labai naudinga susipažinti su įvairiais būdais padedančiais tobulėti, jaustis laimingesniais, sveikesniais. Šiam tikslui mergina yra parengusi programą, sudarytą iš 4 dalių, simbolizuojančių keturis visatos elementus: žemę, ugnį, orą ir vandenį.
Nuo dvasinių praktikų iki kūrybinio tobulėjimo
Kiekviena programos dalis atstovaus tam tikrų užsiėmimų grupes, pavyzdžiui, oras – dvasines praktikas, ugnis – kūrybą, vanduo – psichologiją, o žemė – žemiškąsias praktikas.
Festivalio lankytojai tuo pat metu galės rinktis vieną iš 4 siūlomų užsiėmimų, o norintys paklausyti muzikos, galės atsipalaiduoti įrengtoje chillout erdvėje.
Organizatorė pristato keletą svečių, atvyksiančių į festivalį:
• Meksikietė, šiuo metu gyvenanti Lietuvoje, Amya Bernal iš Hara centro Kaune. Festivalio metu ji ves vieną iš labiausiai transformuojančių praktikų AUM. Šią meditaciją sudaro 13 stadijų, kurios leidžia paeksperimentuoti su įvairiais mūsų emocinio gyvenimo aspektais – pykčiu, meile, liūdesiu, juoku ir išreikšti šias emocijas saugioje aplinkoje. Taip pat ji ves juoko terapijos užsiėmimą.
• Jogos mokytojas Vyrenijus iš Šri Šri jogos centro ves kūno tempimo ir visiško atsipalaidavimo pratimus.
• Lina Rudaitienė iš dvasinio ir sveikatingumo centro „Udumbara“ ves rebefingo užsiėmimą bei paskaitą apie pozityvų mąstymą. Rebefingas – tai sąmoningo kvėpavimo technika. Jos metu žmogus guli ir intensyviai kvėpuoja. Tai padeda pasiekti harmonijos būseną, atverti savo vidinius sielos, dvasinius gebėjimus ir tokiu būdu valyti kūną, jausmus, mintis nuo sukaupto streso bei įtampos.
• Alicija Eiliakas iš studijos „Menas būti“ organizuoja Gongų maudynes. Jų metu žmonės klausysis gongų garsų, kurie atpalaiduoja, harmonizuoja žmogų.
• Laima Barbora Pauliukėnė ves fraktalų terapiją – tai tam tikra piešimo technika, kurios esmė – žmogaus būsenos diagnostika, prognozė ir korekcija, kūrybiškumo atskleidimo bei savirealizacijos priemonė, meditacija.
• Kolektyvas „Drum Fever“ mokins mušti būgnais.
• Talismanus gamins juvelyrė Ditė Dilginienė ir kt.
Informacija festivalio lankytojams
S. Dabulskytė kviečia dalyvauti tėvelius kartu su savo atžalomis. Festivalyje darbuosis auklyčių komanda iš „Smaragdo miesto“, kuri prireikus pasirūpins mažyliais.
Išalkę galės paskanauti vegetariškų patiekalų lauko valgyklėlėse prienamomis kainomis.
Kadangi festivalis propaguoja sveiką gyvenimo būdą, į alkoholinių gėrimų vartojimą festivalio metu organizatorė atsiliepia taip: „Labai tikiuosi, kad žmonės bus sąmoningi ir supras, kad atvyksta susipažinti su įvairiomis praktikomis bei padirbėti su savimi, papraktikuoti ir alkoholio nesiveš. Jis festivalyje nebus pardavinėjamas.“
Dalyviams bus užtikrintas ramus miegas, nes naktimis nevyks jokie renginiai. Žinoma, norint gerai išsimiegoti, dalyviai turės nepamiršti atsivežti palapines, miegmaišius ir kilimėlius, jei reikia. Festivalio rytas prasidės apie 7 – 8 valandą bendru užsiėmimu.
Daugiau informacijos rasite adresu www.mandala-festival.lt
Komentarai