Kasmet Lenkijoje vyksta šokių muzikos dievams besimeldžiančių žmonių festivalis, organizuojamas nekuklioje vietoje už palyginus kuklią bilieto kainą. Šiemet jis yra gyvas liepos 27-29 dienomis, vadinasi jis “Audioriver”, yra jis labai geras, o trumpai ir neorganizatoriškai apie jį kalba jo atstovas spaudai Lukasz Napora.
Kas pasikeitė Europos festivaliuose per pastaruosius kelerius metus?
Negaliu teigti, jog esame šios rinkos ekspertai – niekada nuodugniai nesidomėjome kitais festivaliais už mūsų šalies ribų. Bet labai aiškiai matome, kad dabar festivalių rinka vartotojams atrodo persotinta, joje visko per daug. Pavyzdžiui, keli dideli ir populiarūs britų festivaliai pernai buvo atšaukti – tai parodė, kad publikai atsibodo lankytis vienoduose renginiuose. Praėjo laikai, kai sėkmingam festivaliui surengti reikėjo tik daug pinigų bei kelių garsių vardų – bet koks verslininkas gali tai padaryti. Atėjo metas, kai išlieka tik įdomesni kasmetiniai renginiai, kurie buvo tobulinami palaipsniui. Tokie festivaliai turi savo atskirą bendruomenę, kuri nuo jų nenusisuks, net jei vienais metais atlikėjų sąrašas ir nebus toks stiprus. Festivalių šlovės era baigėsi ir dabar, norint išlikti rinkoje, reikia nuoširdžiai, kūrybingai bei kryptingai dirbti.
Kokias gi išskirtines savo festivalio savybes paminėtum, jei reikėtų?
Man asmeniškai labiausiai patinka jo vieta – miesto centras ir paplūdimys yra nuostabūs. Tai – ideali vieta 20 tūkst. žmonių festivaliui ir mes tikrai nenorime, kad šis skaičius didėtų. Štai šis nenoras augti greičiausiai mus irgi daro šiek tiek išskirtiniais – vertiname atmosferą ir mūsų lankytojų pasaulėžiūrą. Čia drąsiai gali jaustis lyg būdamas tarp panašiai mąstančių žmonių. Kiek žinau, mūsų atlikėjų sąrašas ganėtinai skiriasi nuo kitų didesnių festivalių – jis nėra vien legendinių ar šiuo metu “karštų” atlikėjų kratinys. Labai ilgai ir sunkiai dirbame siekdami sukurti bendrą būseną, kai atskirose scenose vyksta atskiras “geras tūsas” ir tuo pačiu apjungus visas scenas atsiranda malonus įsimintinumo jausmas.
Ar festivalio metu miegi?
Mano šefas tikrai nemiega, o man reikia nors truputį pamiegoti, nes sekmadienį, liepos 29d., turiu būti bent kažkiek panašus į žmogų, kai stovėsiu prieš kameras.
Jei tave prijungtų prie melo detektoriaus ir paklaustų, kokią grupę norėtum pakviesti į festivalį, tačiau dėl tam tikrų priežasčių negali to padaryti, ką atsakytum?
Depeche Mode. Kol kas negalime sau to leisti.
Vudstokas, “Live Aid”, netgi “Sonar” – visi šie renginiai turi idėją. Kokia yra pagrindinė “Audioriver” idėja?
Kokybiška šokių muzika kokybiškiems žmonėms. Žinau, žinau, frazė “kokybiški žmonės” skamba tragiškai, tačiau į ją reikia žvelgti iš Lenkijos perspektyvos. Čia komercinės šokių muzikos juk dažniausiai klausosi žmonės, kurie aiškiai per daug laiko leidžia treniruoklių salėse arba soliariumuose. Mūsų tikslas – sudaryti tokį atlikėjų sąrašą, kuris pritrauktų nemažą šokių muzikos gerbėjų minią, bet kartu ir atbaidytų prastos kokybės muziką garbinančią publiką. Nuo pat pirmos dienos organizavome gan didelį festivalį išvengdami pigios muzikos įtraukimo, nors tai ir padėtų geriau sudurti galą su galu.
—
Jei tingi plačiau pasiskaityti apie šį Płocko mieste, ant Vyslos upės kranto besimaudantį festivalį, galbūt tave pasidomėti suvilios kai kurie šių metų atlikėjai – Nicolas Jaar, Goldie, Ricardo Villalobos, Röyksopp, Roni Size, Modeselektor, Skream, Plaid, Black Sun Empire ir taip toliau ir nepanašiai. Sąrašas paskutinį kartą naujais vardais (išskyrus Depeche Mode) pasipildė Birželio 20d.: www.audioriver.pl/start,2.html
Komentarai