Netrukus Vilniuje nuvilnys trečiasis renginių ciklo “Vilnius Psych Test” koncertas su Desert Mountain Tribe iš Londono. Pirmuosius du testus su publika atliko šamanai iš… Čilės The Holydrug Couple ir Follakzoid. Nors Lietuvoje su roku, ypač keistesnėmis jo formomis, prastoka situacija, publika atlaikė išbandymus ir, tikėkimės, yra pasiruošusi kartui, kuris nemeluos.
Trio iš Londono iš tikrųjų du trečdalius sudaro germaniškas kraujas – broliai bosistas Philipp Jahn ir būgnininkas Felix Jahn. Atsikraustę į Londoną, jie sutiko gitaristą/vokalistą Jonty Balls ir prasidėjo pasąmonės garso takelių tyrinėjimai. Broliai prisimena, kad atostogaujant Maljorkoje, žodžiai desert, mountain ir tribe tiesiog patys sulipo į naujosios grupės pavadinimą. Bet prieš tai dar buvo istorija, kai jų draugelis dar Vokietijoje parsinešė namo Black Angels ablumą “Directions To See A Ghost”, tapusį jų kelrode žvaigžde.
Galbūt nieko nuostabaus, kad debiutinio Desert Mountain Tribe minialbumo skambesį tvarkė būtent Brett Orrison iš tų pačių “juodųjų angelų”. Dreams came true? Tik išleidę įrašą, vaikinai iškart ėmėsi tušuoti tuštoką britų roko žemėlapį. Per tą laiką jie spėjo sugroti su tokiais žanro žymūnais kaip Damo Suzuki¸ The Cult of Dom Keller, The Lucid Dream, Wall of Death ir The Telescopes, o dabar labai rimtai ruošiasi savo pirmojo albumo įrašams.
Ką tik pasakojome apie Psichodelikos festivalį Liverpulyje, dabar laukiame panašios pakraipos svečių iš Anglijos. Koncertas Vilniuje bus paskutinis Desert Mountain Tribe euro turo koncertas. Ir 13-tas, bet tikėkimės, tai tik pridės patamsių gaivalų.
Grupę pagavome pakeliui į Vokietiją, po sėkmingos koncertų serijos Olandijoje. Kalbamės su grupės gitaristu/vokalistu Jonty Balls, kuris (dėmesio merginos!) metė modelio karjerą dėl rokenrolo.
Ko daugiausia klausotės ture? O gal atradote tylą?
Oasis, Brian Jonestown Massacre ir Pond mikso. Vairuotojas Andy Firewalker supažindino mus su soul ir džiazu – irgi tinka.
Tai jūsų pirmasis turas už Anglijos ribų. Daug kas sako, jog koncertai kontinente skiriasi. Kokia jūsų patirtis?
Didžiausias skirtumas – koncertų organizatorių ar jų vietų svetingumas. Sėkmė, jei Anglijoje gauni nemokamo alaus, tuo tarpu Europoje visi pasirūpina taip, kad tau belieka jaudintis tik dėl savo pasirodymo.
Kodėl Philipp ir Felix nusprendė kraustytis į Londoną. Kelnas ar Vokietija iš esmės yra bloga vieta pradėti grupę?
Persikraustėme į Angliją dėl skirtingų priežasčių. Felix atsidūrė Mančesteryje ir pragyveno ten kelis metus, Phillip atvažiavo į Londoną studijuoti. Vokietija nėra bloga vieta muzikantams, tačiau čia, atrodo, sunkiau startuoti roko grupėms. Nebent esi didžėjus – tuomet lengviau Kelne ar Berlyne nei Londone.
Beje, kadangi esate iš Vokietijos, pirmiau pagalvoji apie krautrock nei psichodeliką. Panašu, abu žanrai išgyvena atgimimą pastaraisiais metais…
Nepaisant to, jog esame iš to paties miesto kaip ir Can, niekada rimčiau nesidomėjome krautrock’u. Jau vien todėl, kad žymiai labiau traukė Amerikos ir D.Britanijos muzika. Tačiau krautrock’as yra/buvo labai svarbus žanras, padaręs įtaką daugybei skirtingų grupių. Iš esmės, ribos tarp psichodelikos, krautock’o ir daugybės kitų subžanrų gerokai išblukę. Mums patinka apie save galvoti, visų pirma, kaip apie roko, o ne psichodelikos grupę.
Kodėl, atrodytų, pasenusi muzika vėl grįžta? Ar čia tie patys ciklai kaip madoje ar dizaine?
Iš tikrųjų geras klausimas. Galėtum turbūt parašyti bent keletą esė apie tai. Mūsų nuomone, nors psichodelinės muzikos atgimimas stipriai inspiruotas ’60-’70-ųjų grupių, šiandien atsiranda nenuneigiami nauji ir švieži elementai, atskiriantys senas ir naujas grupes.
Kaip susitikote Londone? Ar tai buvo “meilė” iš pirmo žvilgsnio? Kelnas ir Kroidonas (Londono rajonas) – pakankamai skirtingos vietos…
Įsivaizduok dykumą, Felix ir Philipp sulėtintai bėga link to, kas jiems atrodo kaip ilgaplaukė mergina ant kalno. Pasiekę viršūnę, jie supranta, kad ta mergina, tai bičas su gitara. Felix išsitraukia savo būgnų lazdeles, Philipp, lyg tyčia, su savimi turi bosinę gitarą ir jie visi groja dievams – dabar visa tai žinome kaip Desert Mountain Tribe.
Po pirmųjų EP ir koncertų, buvote iškart įmesti į psych roko atgimimo dėžutę. Ar jums tai patinka? Iš vienos pusės tai reiškia tam tikros scenos susidomėjimą, tačiau iš kitos – izoliaciją nuo platesnės auditorijos…
Kaip minėjome anksčiau, save vadiname, visų pirma, roko grupe. Net jei tave vadina psichodeline grupe, nereiškia, kad esi izoliuotas nuo platesnės auditorijos. Yra atlikėjų, tokių kaip Tame Impala, kurių kūryboje – ryški psichodelikos įtaka, tačiau jie gerai žinomi už psichodelinės scenos ribų.
Pirmą kartą lankysitės Lietuvoje. Ko tikitės?
Karštų merginų?.. Girdėjome daug teigiamų atsiliepimų apie Lietuvą ir jos žmonių aistrą muzikai, todėl laukiame nesulaukiame, kai galėsime čia pagroti ir susitikti su jais.
Tai bus trečiasis koncertų ciklo “Vilnius Psych Test” renginys. Ankstesniuose grojo Follakzoid ir The Holydrug Couple. Ar žinote juos?
Su The Holydrug Couple kartu grojome Londone ir jie buvo puikūs. Klausėmės ir Follakzoid įrašų, deja, niekada nematėme jų gyvai.
Koks psichodeliškiausias dalykas, kurį pastaruoju metu girdėjot?
Nelengva nusakyti, kas ta psichodelika, bet žiūrėjome dokumentinį filmą apie Tibeto vienuolius, galinčius nustatyti savo mirties laiką ir vietą, kur jie atgims. Pakankamai įspūdinga.
Internete:
Komentarai