Antrasis kūrybinių vakarų ciklo susitikimas – su O. Koršunovu

Minėdamas veiklos 75-metį, Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) tęsia kūrybinių vakarų ciklą, skirtą režisieriams, dirbusiems bei tebedirbantiems šiame teatre, ir vasario 17 d. 18 val. kviečia į antrąjį susitikimą, skirtą režisieriaus Oskaro Koršunovo kūrybai. Susitikimas vyks LNDT Mažojoje salėje, renginys nemokamas.

Oskaras Koršunovas pastaraisiais metais intensyviai dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Šiame teatre, dar būdamas studentas, O. Koršunovas pradėjo savo kūrybinę karjerą – sukūrė pirmąjį didelio pasisekimo sulaukusį spektaklį pagal oberiutų kūrybą „Ten būti čia“. Šių metų sausį režisierius po 25 metų grįžo prie kūrybos ištakų ir Lietuvos nacionaliniame dramos teatre bendradarbiaujant su OKT / Vilniaus miesto teatru išleido premjerą pagal oberiuto Daniilo Charmso kūrinį „Jelizaveta Bam“. Vasario pradžioje Koršunovas pristatė „atjaunintą“ spektaklį „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“. Pagrindinius vaidmenis jame atlieka Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentai. Kovo 6 d. LNDT pakvies į dar vieną Koršunovo premjerą pagal naujausią Mariaus von Mayenburgo pjesę „Kankinys“.

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šiuo metu yra rodomi dar trys Oskaro Koršunovo režisuoti spektakliai – Mariaus Ivaškevičiaus „Išvarymas“, Justino Marcinkevičiaus „Katedra“ ir Michailo Bulgakovo „Meistras ir Margarita“.

Apie darbą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre režisierių kalbins teatrologė Rasa Vasinauskaitė. Susitikime taip pat dalyvaus kompozitorius Gintaras Sodeika, aktoriai Eglė Mikulionytė, Rasa Samuolytė, Darius Gumauskas, Dainius Gavenonis ir LMTA III kurso vaidybos studentai.

Susitikimo moderatorė teatrologė Rasa Vasinauskaitė sako, kad Oskaro Koršunovo spektakliai virto neatsiejama Lietuvos nacionalinio dramos teatro repertuaro dalimi, sugrąžino į jį jaunus žiūrovus: „Oskaras Koršunovas, kurio režisūrinis debiutas įvyko būtent Nacionaliniame dramos teatre 1990 m., per 25-erius metus čia sukūrė ir parodė svarbiausius savo spektaklius. Šiandienė Nacionalinio dramos teatro istorija neįsivaizduojama ne tik be jo garsiosios oberiutų trilogijos („Ten būti čia“, „Senė“ ir „Senė 2“, „Labas Sonia Nauji Metai“, 1990 – 1994), Sigito Parulskio „P.S. Byla O.K.“ (1997), Bernard-Marie Koltèso „Roberto Zucco“ (1998), Mariaus Ivaškevičiaus „Išvarymo“ (2011), Justino Marcinkevičiaus „Katedros“ (2012) ar naujausios premjeros – Daniilo Charmso „Jelizaveta Bam“ (2015). Nepaisant to, kad 1999 m. gimė nepriklausomas ir savarankiškas „Oskaro Koršunovo teatras“, režisieriaus statyti ir Nacionalinio scenose rodyti Williamo Shakespeare’o „Vasarvidžio nakties sapnas“ (1999) ir „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ (2003), Michailo Bulgakovo „Meistras ir Margarita“ (2000), Mariuso von Mayenburgo „Ugnies veidas“ (2000) ir „Parazitai“ (2001), Sofoklio „Oidipas Karalius“ (2002), Olego ir Vladimiro Presniakovų „Vaidinant auką“ (2005) virto neatsiejama šio teatro repertuaro dalimi, sugrąžino į jį jaunus žiūrovus, užaugino naują jų kartą, subrandino ne vieną scenos profesionalą. Būtent Mažojoje anuometinio Nacionalinio dramos teatro salėje buvo suvaidintas ir radikalusis Marko Ravenhillo „Shopping and fucking“ (1999), tapęs iššūkiu žiūrovams ir svarbiu posūkiu režisieriaus kūryboje.

Oskaras Koršunovas priklauso pirmai nepriklausomoje Lietuvoje ugdytų režisierių kartai, yra Jono Vaitkaus mokinys. Tačiau vargu ar jį galima priskirti kokiai nors vienai tradicijai, juolab mokyklai. Režisieriui itin svarbus jo spektaklių ir žiūrovų ryšys skatino ir skatina jį ieškoti originalių ir aktualių teatrinės kalbos ir raiškos būdų. Gal todėl kiekvienas šio režisieriaus darbas buvo ir yra iššūkis tiek su juo dirbantiems aktoriams, tiek žiūrovams ir net kritikams, kuriems jo spektakliai ir biografija iki šiol atrodo persmelkta drąsios ir kupinos gyvybės eksperimento dvasios.“

Pirmasis kūrybinių vakarų ciklo „Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui – 75“ renginys buvo skirtas režisieriaus Jono Vaitkaus kūrybai.

 

****

Oskaras Koršunovas gimė 1969 m. kovo 6 d. Vilniuje. 1993 m. baigė teatro režisūros studijas Lietuvos muzikos akademijoje (kurso vadovas – Jonas Vaitkus). 1990 – 1998 m. režisavo Lietuvos valstybiniame akademiniame dramos teatre (nuo 1998 – Nacionalinis dramos teatras). 1997 – 2001 m. dėstė Lietuvos muzikos akademijoje. 1999 m. įsteigė viešąją įstaigą „Oskaro Koršunovo teatras“ (nuo 2004 – OKT / Vilniaus miesto teatras). Pastatė virš 50 spektaklių Lietuvos ir užsienio teatruose. Už kūrybinius nuopelnus įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (2002), Gedimino ordino Karininko kryžiumi (2003), Europos teatro Naujosios realybės premija (2006), Lenkijos prezidento Auksiniu kryžiumi (2006), Prancūzijos Menų ir literatūros ordinu (2009). Vsevolodo Mejerholdo prizu (2010). Jo spektakliai ne kartą pelnė tarptautinių užsienio ir Lietuvos festivalių, Lietuvos teatro apdovanojimus (Kristoforo statulėlę, Auksinė scenos kryžių). Režisierius vedė ne vieną profesinio meistriškumo seminarą ir kūrybines dirbtuves užsienio teatro studentams ir profesionalams, rodė savo spektaklius bene visuose tarptautiniuose festivaliuose. Yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas; 2012 m. kartu su aktoriais Darium Meškausku ir Nele Savičenko surinko būsimų aktorių kursą.

Antrasis kūrybinių vakarų ciklo „Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui – 75“ sutikimas, skirtas režisieriaus Oskaro Koršunovo kūrybai, vyks vasario 17 d. 18 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje (įėjimas iš Odminių g.). Renginys nemokamas.