Režisierius Tomas Smulkis – Lietuvos atstovas programoje „CPH:LAB“

Lietuvių režisierius Tomas Smulkis šiais metais atrinktas dalyvauti tarptautinėje jaunųjų kino kūrėjų skatinimo programoje „CPH:LAB“. Jo dalyvavimą remia Lietuvos kino centras, kuris su programą rengiančiu Kopenhagos dokumentinių filmų festivaliu „CPH:DOX“, yra pasirašęs bendradarbiavimo susitarimą.

„CPH:LAB“ yra unikali, multikultūrinė programa, skirta Europos bei kitų šalių režisieriams. Jos metu jaunieji kino kūrėjai drauge vysto filmų idėjas, o vėliau jas įgyvendina.

Lietuvos atstovai šioje tarptautinėje jaunųjų kino kūrėjų programoje dalyvauja nuo 2013 m. Pirmoji savo jėgas išbandė režisierė Giedrė Žickytė, kuri kartu su Čilės režisiere Maite Alberdi sukūrė filmą „Do you remember“, kurio premjera įvyks šiais metais specialioje festivalio „CPH:DOX“ peržiūroje. 2014 m. festivalyje dalyvavo režisierė Lina Lužytė, kartu su režisiere iš Airijos Aoife Kelleher šiuo metu vystanti vaidybinio filmo projektą „Monika“. Šiais metais režisierius Tomas Smulkis kartu kurs filmą su partnere iš Švedijos Ellen Fiske.

„CPH:LAB – puiki galimybė susitikti su bendraamžiais režisieriais iš viso pasaulio. Visada įdomu susipažinti su naujais kūrėjais ir per kūrybą priartėti prie naujų kultūrų. Džiaugiuosi, kad šios programos metu komandoje dirbsiu su švedų režisiere Ellen. Tai puiki galimybė vėl grįžti į Švediją ir plėtoti savo kūrybinius ir asmeninius santykius su šios šalies kūrėjais“, – sako Tomas Smulkis.

Nuo 2009 m. programą kasmet organizuoja Kopenhagos tarptautinis dokumentinių filmų festivalis. „CPH:LAB“ dalyvauja programos organizatorių atrinkti filmų kūrėjai iš šalių-partnerių (10 Europos šalių ir 10 ne Europos šalių), su kuriomis yra pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai.

Pasak programos organizatorių , ankstesni programos metu gimę filmai buvo išties įdomūs. Inovatyvūs ir mažo biudžeto filmai dalyvavo A lygio festivaliuose visame pasaulyje, laimėjo prestižinius apdovanojimus įvairiuose konkursuose bei buvo rodomi kino teatruose bei transliuojami televizijos kanalų. „CPH:LAB“ skatina kino kūrėjus bendradarbiauti su verslu bei siekti ambicingų planų viso projekto metu.

„CPH:LAB“ sudaro dvi dalys. Pirmoji – 10 dienų kūrybinės dirbtuvės, vykstančios Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio metu lapkričio mėnesį, kai dalyviai susitinka pirmą kartą, kuriamos ir vystomos filmų idėjos, vyksta konsultacijos su profesionalais. Antroji dalis, kuri prasideda iškart po festivalio ir trunka visus metus ar ilgiau, skirta filmų gamybai.

Filmų projektų vystymo metu programoje dalyvaujantiems filmų kūrėjams sudaromos sąlygos dalyvauti ir programos „CPH:LAB“ partnerių-festivalių bendros gamybos filmų mugėse, kuriose jie turi galimybę surasti partnerius bendrai gamybai ir gauti papildomą finansavimą.