Gūdžiais 1994-aisiais, kai pradėjo transliuoti radijo stotis „Laisvoji banga“, buvo įsteigtas Lietuvos žmogaus teisių centras, sulaikyti Lietuvos komunistų partijos veikėjai M.Burokevičius ir J.Jermalavičius, vėliau nuteisti už antivalstybinę veiklą, atidarytas Lamanšo tunelis, o Baltijos jūroje nuskendo keltas “Estonia” ir žuvo virš 800 žmonių, vienoje Antakalnio virtuvių gimė “Boogaloo” idėja. Tuo metu Vilniuje jau buvo keletas klubų, tačiau jie pumpavo daugiausia to meto reivą. Norėjosi kažko jaukesnio ir šiltesnio – raktu tapo tuo metu smarkiai populiarėjantis acid jazz. 1993-aisiais US3 “Cantaloop (Flip Fantasia)” karaliavo Londono šokių aikštelėse, o po metų kitų jau skambėjo Vilniaus kavinėse ir… Technikos bibliotekos rūsyje.
Jaunesniems skaitytojams gali pasirodyti neįtikėtina, kad “Boogaloo” iniciatoriai ne tik gyvi, bet ir toliau šokdina. Vakarėlių ciklo krikšto tėvas Tomas Boo dažnai suka vinilą įvairiose Lietuvos vietose, taip pat rūpinasi muzikalių vietų programa – paskutinis jo globotinis “Salionas”, įsikūręs legendinio “Suokalbio” patalpose. Tuo tarpu “Boogaloo” krikšto sūnus Justas Fresh vėliau ilgai laikė “Mondayjazz” vėliavą, o paskutiniu metu vis dažniau pasirodo TavoTėvoTėvai slapyvardžiu.
Pastaruoju metu tik gimtadienius švenčiantys “Boogaloo” vieni pirmųjų suprato, kad jei nepatinka aplinkiniai vakarėliai, tai visada gali pasidaryti savo. Jų tūsų skrajutės buvo vienos labiausiai medžiojamų mieste, nes tai reiškė ne įėjimo nuolaidą, o savotišką membercard’ą (tokie, pasirodo, irgi egzistavo), atveriantį paslaptingos nakties duris. Nakties, kurioje buvo daug ratų, “džiazo”, šypsenų ir pažinčių. Nakties, pilnos viešųjų paslapčių.
Gruodžio pradžioje Tomas Boo kviečia į pagaliau pilnametystės sulaukusio “Boogaloo” gimtadienį. Jubilijatą sveikins melomanai-selektoriai: Weedska, Souldatov, Justas Fresh, Deneez, Kevin Mancuso ir, žinoma, mūsų pašnekovas Tomas Boo.
Kam kada ir kodėl gimė “Boogaloo” idėja? Ar šis Lotynų muzikos žanras, populiarus ’60-aisiais turėjo įtakos?
Vėlyvą vasaros pabaigos vakarą, po eilinio džiazo klube “Langas”, vakarėlio pratęsimas Antakalnio virtuvėje. Ten buvo taip pat vokietis, kurio muzikinis skonis sutapo su manuoju. Diskusijos apie muzikinius stilius pagimdė mintį surengti tokios muzikos vakarėlį/pasibuvimą draugams. Taip, Lotynų muzikos žanras turėjo įtakos. Viena dainų:
Kaip atrodė pirmasis “Boogaloo”? Gal prisimeni, nuo kokio gabalo pradėjot?
Pirmajam vakarėliui susitarėm su kavine, kad atvesime draugų (kiek bus žmonių, nežinojome), kurie klausysis muzikos ir gurkšnos gėrimus, išdalinome kvietimus. Susitempėm aparatūrą ir leidome muziką: acid jazz, jazz, funk, hiphop… Draugų susirinko gana daug! Ir buvo labai linksmas vakarėlis :) !! Visiškai kitoks, nei diskotekos “Eldorado” ar “Nasa”! Bet buvo šokiai… ir buvo nuostabu!! Koks pirmas gabalas, žinoma, nepamenu, bet buvo ir Jamiroquai, ir The Orb, ir McSolaar ….
Kokias tėvų plokšteles labiausiai droždavai? Iš kur ta meilė muzikai?
Plokšteles, kaip turbūt ir visi, Smokie, V.Kernagis, Secret Service… Net nežinau iš kur ta meilė … kažkaip palaipsniui norėjosi kažkokio kito skambesio. Acid jazz stilius gana konkrečiai nukreipė į tam tikrą kelią.
Kaip atsitiko, kad tapai dydžėjumi? Norėjosi būti scenoje, bet nepriėmė į grupę? :)
:) Mintis, kad tai, kas patinka man, patiks ir kitiems :)
Tuomet buvo neįsivaizduojama, kad ateis laikas ir apšildysi tokio kalibro atlikėjus kaip Nightmares on Wax. Su kuo labiausiai norėtum dalintis scena?
Na taip! Jau pats faktas, kad galėjom atsivežti pas save į vakarėlį acid jazz propaguotojus Edie Pillar ir Tistan Longworth, buvo bomba ! Tikrai būtų įdomu darkart sugrot su Stereo MCs vokalistu Rob.
Savo apogėjuje “Boogaloo” spindėjo ir tviskėjo. “Ore”: “jaunų mergaičių dar nesusiformavę kūneliai, bet jau įrėminti į prašmatnius, tėvų nupirktus drabužėlius: Dolce&Gabanna, Versace.” Ar tai buvo savotiškas turtingųjų klubas?
Cha :) Nepamenu, kad taip buvo, bet net nesvarbu, kas ir kaip buvo, reiškia, svarbiausia buvo muzika ir atmosfera.
Po triumfo žygio per įvairias Vilniaus vietas, vakarėlių serija po truputį išsikvėpė. Jau 2002-aisiais rašėme: “Gal “Boogaloo” miršta or something. (…) Nes nebėra to, kas buvo, o gaila…” Atsirado daugiau pasiūlos, publika išlepo – natūralus procesas?
Natūralus procesas. Atsirado klubai, kurie suprato, kad reikia kviesti vakarėlių organizatorius į klubus, kad juose darytų vakarėlius. Jų dažnėjo, grojimų dažnėjo, taip ir susidomėjimas blėso. Buvo laikas kad ir “Ore” prarado savo pozicijas :)
https://www.facebook.com/justasfresh/videos/10153354541623790/
Nors “Boogaloo” buvo užmarinuotas, likai naktiniame gyvenime, kuruodamas įvairių vietų muzikos programas. Kuris projektas, tavo nuomone, paliko giliausią įspaudą Vilniaus naktinio gyvenimo istorijoje?
Manau, “Woo” ir “Soulbox”.
Daugeliui pirmųjų “Boogaloo” lankytojų šiandien yra apie 40. Kažkas užsikuitę buityje, kažkas emigravęs, ar tikiesi ką nors jų pamatyti “Perone”?
O taip :) Net renginio aprašyme yra instrukcija, kam palikti vaikus: “Palikit vaikus seneliams, užsižymėkit gruodžio 4-ąją ir ateikit pagerbti istorijos, kuri jus visus kadaise ir supažindino.”
Su Justu Fresh buvote neišskiriamas duetas. Kol Boo užkulisiuose glostydavo šlovę, Justas atidirbinėdavo už pulto. Kokie šiandien santykiai su antraja “Boogaloo” puse?
Draugiški ir kartais, kai susibėgam prie vieno pulto – nostalgiški.
Koks kūrinys tikrai nuskambės 21-ojo gimtadienio naktį?
Internete:
Komentarai