Savo debiutinį muzikos albumą internete pristatė akustinio roko atlikėjas iš Klaipėdos Karolis Rupkus. Albumą „Camera“ autorius vadina antru asmeniniu diplominiu darbu, pareikalavusiu daug kantrybės ir bemiegių naktų.
Pastarieji pora metų buvo itin aktyvūs K. Rupkaus muzikinėje veikloje. Atlikėjas Lietuvoje surengė ne vieną savo solinį koncertą, savo balsu prisidėjo prie elektroninės muzikos kūrėjo „GeraiGerai“ albumo „Gorgon’s Son“ dainų, sukūrė muziką tarptautinio prekinio ženklo reklamai bei dirbo prie savo debiutinio albumo įrašų.
Iš visų projektų ir veiklų, paties Karolio teigimu, būtent pirmojo solinio albumo „Camera“ kūrybos procesas tapo didžiausiu asmeniniu iššūkiu. Mat visus techninius ir kūrybinius albumo prodiusavimo darbus muzikantas pasišovė atlikti pats, daugelį dalykų mokydamasis nuo nulio.
„Šį albumą galiu pavadinti savo antru diplominiu darbu. Jį pradėjau įrašinėti dar prieš dvejus metus, tačiau manęs vis netenkindavo bandymų rezultatai. Teko kantriai mokytis iš didelio kiekio nesėkmių, nuolat klausytis daug ir įvairios muzikos, kantriai „treniruoti“ ausis ir mažais žingsniais judėti norimos kokybės link. Norėjau, kad šis albumas man būtų ne tik mano dainų rinkinys, bet ir taptų įveikto gyvenimo iššūkio simbliu. Manau, kad šiuo atveju tikslą pasiekiau“, – teigė albumo autorius.
Įrašai spintoje
Kaip teigia atlikėjas, nors sąlygos albumo kūrimui ir nebuvo idealios, jam niekada nekilo noras visko mesti.
„Beveik visą albumą įrašiau savo mobilioje namų studijoje. Kadangi aplinka nebuvo akustiškai tinkama, teko improvizuoti ir dalies instrumentų bei vokalo partijas įrašinėti spintoje. Tiesą pasakius, pasibaigus albumo įrašų sesijai norėjosi vengti nedidelių uždarų patalpų“, – juokavo atlikėjas.
Nors didžioji dalis albume girdimų instrumentų buvo įrašyti paties Karolio, prie šio albumo įrašų prisidėjo dar du muzikos profesionalai. Mušamuosius ir perkusiją albumo kūriniams įrašė žinomas Klaipėdos muzikantas, folk muzikos grupės „ESATIS“ narys Viktoras Rubežas, o trimito partiją kūriniui „Lost astronaut“ įgrojo garsus Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjas bei prodiuseris Vilius Tamošaitis (“GeraiGerai”).
Sena kamera – kūrybos simbolis
Karolio teigimu, debiutinio albumo pavadinimą įkvėpė dovanų gauta keturių dešimtmečių senumo vaizdo kamera, prieš tai priklausiusi jo seneliui.
„Ta kamera kažkuo panaši į mano kūrybą. Jos technologija paprasta. Joje nėra nei vienos elektroninės dalies, tik rankomis prisukami mechanizmai. Tačiau ji vis dar veikia, ir, kaip ir visos šiuolaikinės kameros, gali atlikti savo pirminę funkciją – įamžinti vaizdą. Tokia yra ir mano muzika. Ji nėra itin šiuolaikiška ar sudėtinga, tačiau ji turi savo žinutę ir gali ją perduoti klausytojams“, – mintimis dalinosi atlikėjas.
Pasak muzikos kūrėjo, albumo pavadinimas puikiai atspindi ir viso debiutinio muzikinio darbo turinį.
„Mano nuomone, kamerą, kaip technologinę priemonę, galima vadinti šio amžiaus simboliu. Kad ir kaip paranojiškai tai skambėtų, įvairios kameros mus supa kiekvieną dieną. Nuo TV iki apsaugos kamerų, nuo kompiuterių iki mobiliųjų telefonų mūsų kišenėse. O šis albumas – tai dainų pavidalu išreikšti vaizdai, kuriuos per pastaruosius metus užfiksavo mano vidinė kamera”, – kalbėjo K. Rupkus.
Debiutiniu savo albumu klaipėdietis su gerbėjais pasidalino pasauliniame nepriklausomų atlikėjų muzikos portale „BandCamp“. Čia albumą galima įsigyti pasiūlant savo kainą arba sumokant simbolinį 1 euro mokestį.
K. Rupkaus prasitarė, jog visas už albumą surinktas lėšas vėliau ketinama paaukoti vienai gyvūnų globos organizacijai.
Albumą „Camera“ galite išgirsti čia:
Komentarai