Nidos meno kolonijos rezidentas kviečia į kūrybines triukšmo dirbtuves

Šiuo metu Lietuvoje gyvenantis ir kuriantis australų menininkas Reesas Archibaldas kovo 19 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje rengia kūrybines dirbtuves „Touch some noise“ (liet. „Paliesk šiek tiek triukšmo“). Dirbtuvių metu garso menininkas mokys savarankiškai pasigaminti mikrofoną ir kvies į grupinį triukšmo performansą.

Vos prieš mėnesį pasibaigusios rezidencijos Nidos meno kolonijoje metu menininkas Reesas Archibaldas plėtojo performatyvaus elektroninio garso tyrimus ir dirbo ties garsine skulptūra iš plieno plokščių. Norint tokias plokštes įgarsinti, reikalingi specialūs kontaktiniai mikrofonai, fiksuojantys garsus ne nuo oro bangų, bet nuo prisilietimų prie kietų objektų. Vienos dienos kūrybinės dirbtuvės „Touch some noise“ (liet. „Paliesk šiek tiek triukšmo“)– galimybė išmokti tokį kontaktinį mikrofoną pasidaryti savarankiškai, o kur ir kaip jį panaudoti beliks sugalvoti patiems. Pasigamintais mikrofonais įrašyti garsai ir triukšmai galiausiai taps grupinio performanso dalimi.

Norintiems kovo 19 dieną, 11 valandą, Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje (Konstitucijos pr. 22) dalyvauti kūrybinėse triukšmo dirbtuvėse nereikia turėti specialių muzikos ir elektronikos pagrindų ar įgūdžių. Pasigaminus mikrofonus, kiekvienam bus išdalyta po nedidelį stiprintuvą ir kolonėlę, kurių prireiks savarankiškai įrašinėjant aplinkos garsus – pavyzdžiui, žingsnius per grindinį, vandenį stiklinėje ar vėjo plevenamą audinį. Dirbtuvių pabaigoje kiekvieno surinktų garsų kolekcija virs į mažą grupinį garso performansą, kuriam diriguos laikmačiai.

Reesas Archibaldas yra garso menininkas iš Australijos, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Lietuvoje. Įgijęs saksofonininko specialybę, keletą metų Japonijoje Reesas studijavo tradicinę Zen muziką. Vėliau, bendradarbiaudamas su tokiais kompozitoriais taip Alvin Lucier, Ron Kuivila ir David Behrman, menininkas tęsė mokslus jau elektroninės muzikos kompozicijos srityje. Reesas kuria darbus, kuriuose kūnas, objektas, judesys ir iš viso to kylantis garsas siekia modifikuoti įprastą suvokimą. Menininkas vis labiau sutelkia dėmesį į derybų sampratą ir laviruoja tarp kontrolės ir nekontroliuojamumo idėjų, performanso (buvimo atlikėju) ir auditorijos (buvimo klausytoju), kūrinį autonomiškai veikti įgalinančių procesų ir sistemą sutrikdančio menininko veiksmo.

Kūrybinės dirbtuvės kovo 19 dieną, šeštadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) vyks nuo 11 iki 15 val., anglų kalba. Užsiėmimo kaina vienam asmeniui – 2 eurai. Norintiem dalyvauti reikalinga išankstinė registracija el. paštu skaiste@nidacolony.lt arba tel. nr. +370 600 39 972.

Apie Nidos meno koloniją:

Nidos meno kolonija yra Vilniaus dailės akademijos padalinys. Nidos meno kolonijos projekto tikslas – kelti dailės ir dizaino edukacijos kokybę ir diegti inovacijas meninio švietimo srityje, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą. Įgyvendinant meninių rezidencijų programą siekiama sukurti palankias sąlygas originaliems šiuolaikinio meno projektams.Pagrindinės NMK veiklos formos yra tarptautiniai seminarai, vasaros mokyklos, parodos, konferencijos, video peržiūros ir meninių rezidencijų programa. Birželio, liepos ir rugsėjo mėnesiais NMK vyksta Vilniaus dailės akademijos studentų vasaros praktikos. Ištisus metus NMK vyksta ir kitų organizatorių rengiami projektai.