Institutio media kviečia į trečiąsias serijos „Pasidaryk pats“ vienos dienos dirbtuves rugsėjo 27 dieną su technologijų menininku Marinos Koutsomichalis. Renginys vyks projektų erdvėje „Sodų 4“.
Kūrėjas visiems susidomėjusiesiems pristatys įvietintą veiksmą „Neural (r)Evolution“, pagrįstą skaitmeninėmis technologijomis, skaičiavimu ir kolektyviniu tyrinėjimu. Tai intensyvios dirbtuvės, kurių dalyviai išbandys įvairias technologijas, medžiagas ir metodus, taip pat įvairias ANN (Artificial Neural Network, angl. dirbtinis neuroninis tinklas) topologijas ir galiausiai sukurs galimai interaktyvų dirbtinį neuroninį tinklą, išsidėsčiusį fizinėje erdvėje ir skleidžiantį audiovizualinius signalus. Kolaboracijoje dirbantis menininkas siekia konstruoti realią sistemą, atkartojančią socialiai susiklosčiusius mąstymo šablonus bei jų formas – o taip pat reflektuoti (r)evoliuciją, susijusią su technologijų nulemta priemonių ir įpročių kaita.
Dirbtuvėse kviečiami dalyvauti visi susidomėjusieji, nepriklausomai nuo turimos ar neturimos patirties elektronikos, garso kūrimo, programavimo, skaičiavimo, kolektyvinių praktikų srityse. Dirbtuvių eigoje dalyviai bus kviečiami prisijungti prie kolektyvinio rezultato sukūrimo idėjomis, objektais, žiniomis ir medžiagomis bei įsiraukti į diskusiją apie funkcionuojančius dirbtinius neuronų tinklus, apie visuomenės ir technologijų funkcionavimo struktūrų panašėjimą.
Kviečiame atsinešti savo turimus arduino valdiklius, sensorius, neveikiančius elektronikos prietaisus.
Marinos Koutsomichalis (g. 1981 Atėnuose, Graikijoje) – technologijų menininkas, mokslininkas, gyvenantis ir dirbantis įvairiose šalyse. Studijavo elektronikos ir naujųjų medijų doktorantūrą De Montfort Universitete (Jungtinėje Karalystėje), baigė kompozicijos ir skaitmeninių medijų srities studijas Jorko universitete (Jungtinėje Karalystėje). Yra kartu dirbęs su įvairiomis institucijomis ir projektų erdvėmis ir pristatęs savo darbus skirtinguose kontekstuose – muziejuose, bienalėse, industrinėse teritorijose, pogrindžio susibūrimuose, bažnyčiose, mokslinėse konferencijose. Turino universitete, Italijoje, dirbo moklso darbuotoju, skaitė paskaitas Volverhamptono universitete (Jungtinėje Karalystėje), Kretos Technologiniame edukacijos institute, Atėnų šiuolaikinės muzikos tyrimo centre (CMRC-KSYME). Parašė knygą “Mapping and Visualization with SuperCollider”, yra pagrindinis So.D.A. (Sound Design Accelerator) projekto programuotojas.
Mainų laboratorijų tikslas – ne tik plėsti jau pažįstamą „pasidaryk pats“ (angl. „do it yourself“) kultūrą lietuviškame meno lauke, bet ir paskatinti skirtingų disciplinų kūrėjus bei visus susidomėjusius aktyviai tarpusavyje pasikeisti turimomis žiniomis, taip ne tik išmokstant naujų įgūdžių, bet ir išmokant kitus. Visas laboratorijas vienija tikslas testuoti žmogaus būvio natūralioje ir žmogaus sukurtoje aplinkoje ribas.
http://howto-things.com/
Renginys vyks 2016 m. rugsėjo 27 d., 11– 18:00 val., viešas pristatymas 18:00 val.
Dalyvavimas su patvirtinta registracija el. paštu o-o@o-o.ltiki 2016 m. rugsėjo 26 d.
Vieta: Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius
Komentarai