Lapkričio 24-tąją alternatyvios elektronikos grupė Without Letters koncertuos Varšuvoje, grupę pasikvietė Varšuvos Nacionalinė Dailės Galerija – Zachęta. Lenkijoje ir pasaulyje žinoma, kaip galerija atsivežanti istorinio svarbumo menininkus bei prisiimanti atsakomybę už Lenkijos meno ir architektūros pavilijonus Venecijos Bienalėje. Audiovizualinis pasirodymas su VJ Realtime Render vyks Zachęta projektų erdvėje skirtoje naujų krypčių moderniam menui.
Sukurtas meninių eksperimentų tyrinėjimui “Zachęta Project Room” yra kaip puiki platforma audiovizualiniam Without Letters šou, kurioje tradicinė muzikinė scena išnyks ir leis publikai tapti dalimi instrumentalaus – šokio performanso. Zachętoje kiek anksčiau pasirodė ir žinomas lietuvių menininkų kolektyvas Pakui Hardware, dalyvavęs grupinėje parodoje “ASSEMBLED, DISASSEMBLED”. Į baltąjį kubą, kuriame šiuo metu vyksta jaunosios kartos lietuvių menininko Andrej Polukord paroda “History of the ripped out Heart”, Without Letters lips trise – Artūras Barkus, Karolis Valiauga ir Adomas Narkevičius. Išsigryninusi savo sudėtį iki mažiausiojo branduolio, grupė džiaugiasi atradusi gyvą ir drąsesnį elektroninį skambesį bei laisvumą improvizuojant scenoje. Tuo pat metu, Without Letters juda vis gilyn į alternatyviąsias muzikines erdves ir tyrinėja kaip trinasi ribos tarp atlikėjo ir klausytojo, bandydami atrasti skambesį, kuris kviestų judinti kojas, tačiau nepamirštų nustebinti netikėtais garsais.
Neseniai pabaigusi turą po didžiuosius Lietuvos miestus, krautrock, techno ir trance sąskambių nesibaidanti gyvos elektroninės muzikos grupė šiuo metu dirba prie naujos koncertinės programos, o pavasarį žada įrašinėti pirmąjį grupės ilgagrojį albumą. Praeityje išleidusi du EP – “ Self Titled” (2014 m.) – vinilo formatu ir naujausiąjį “Unfollow” (2016 m.) kasetės laikmenoje, grupė nekantrauja pasinerti į ilgai brandinto sunkiasvorio albumo įrašinėjimus. Kaip teigia grupės lyderis Adomas Narkevičius – anksčiau per daug užsižaisdavom ieškodami estetinės perfekcijos, dabar gerokai labiau atsipalaidavome ir tiesiog džiaugiamės galėdami kurti žaismingus, energingus šokių muzikos kūrinius, panašu, kad artėjantis albumas bus iki šiol vientisiausias, stipriausias ir lengviausiai gimęs mūsų muzikinis sumanymas“, o taip pat priduria, kad grupė neatmeta galimybės bendradarbiauti su gerai žinomais jaunosios kartos vokalistais. Without Letters vis tolsta nuo savo pradinių muzikinių dievukų, o buvę grupės elektroninio skambesio prodiuseriai Fingalick ir 96wrld įnešė vėjų sumaišiusių į jau prieš tai nelabai į vieną žanrą tilpusią muzikinę estetiką. Tad, ko tikėtis naujame albume, matyt nežino, net ištikimiausi grupės klausytojai. Šuoliuojanti per muzikinius žanrus grupė nežada sustoti ir toliau tęsia savo koncertinius pasirodymus. Without Letters kurpia planus pasisvečiuoti Europos vakaruose, bei gerbėjams padovanoti naujų audiovizualinių kolaboracijų.
Išleidusi du mini-albumus – “Self Titled” ir “Unfollow”, Without Letters Lietuvoje buvo pripažinta ir du kartus nominuota M.A.M.A. apdovanojimams, bei užsienio grupių, tokių kaip Mount Kimbie, Thieves Like Us, o šiemet ir energingųjų Foals apšildymais, o naujausias grupės klipas “Heritage” kumščiavosi su lyderiais Klipvid muzikinių klipų konkurse. Plačiuosiuose, tarptautiniuose vandenyse Without Letters taip pat neliko nepastebėta, spėjusi groti The Great Escape, MENT, Positivus, Tallinn Music Week grupė sulaukė palaikymo ir iš pasaulyje garsių muzikos industrijos ryklių. Martin Elbourne (festivalio The Great Escape vadovas), pristatydamas The Great Escape, 2016 metais išskyrė grupę kaip vieną iš vardų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, o jų muzikinį kelią sekti toliau.
Komentarai