Net dvi lietuvių grupės ruošiasi užkariauti Europą

Praėjusią savaitę Prancūzijoje vykusiame tarptautiniame Europos talentų apsikeitimų platformos – kooperacijos projekto „Europavox“ partnerių susitikime paaiškėjo net dvi lietuvių grupės, kurios, tikimasi, vertos užkariauti Europą – tai „Garbanotas bosistas“ ir „Sheep Got Waxed“. Jau visai netrukus iš jų bus išrinkta viena, kuriai atiteks išskirtinė galimybė keliauti po visą Europą ir koncertuoti didžiausiuose klubuose ir festivaliuose.

„Europavox“ mainų projekto misija yra pristatyti jaunus, bet labai perspektyvius muzikos atlikėjus ir grupes iš visos Europos. Pagrindinis kriterijus – unikalumas, stiliaus ir žanrų įvairovė. Į šį projektą grupes siūlė septyni „Europavox“ partneriai iš septynių šalių. Lietuvių kandidatus išrinko menų fabrikas „Loftas“, o iš jų pasiūlytų grupių dvi įdomiausias atsakingai balsuodami išsirinko visi septyni partneriai.

„Dėl galimybės užkariauti Europą, „Europavox“ projekte iš viso varžėsi 21 grupė, tačiau praėjusią savaitę iš jų atrinkome 14, o paskutiniame etape, kuris vyks Clermont-Ferrand mieste Prancūzijoje vyksiančiame „Europavox“ festivalyje teliks tik 7 kolektyvai iš septynių šalių. Visos šios grupės labai stiprios ir įdomios, tad išties smalsu, kas gi taps tomis pačiomis pačiausiomis,“ – grįžęs iš partnerių susitikimo Prancūzijoje pasakojo menų fabriko „Loftas“ įkūrėjas Viktoras Diawara.

Visos septynios, tarp jų ir lietuviai, grupės, paaiškėsiančios paskutiniame etape gaus galimybę metus keliauti po Europą su muzikiniu turu ir groti didžiausiuose festivaliuose ir muzikos klubuose.

Iš viso, kartu su „Loftu“ „Europavox“ projektui priklauso septyni itin aktyviai veikiantys Europos muzikos festivaliai ir klubai, kuriuose mainų programos dalyviai ir turės galimybę pasirodyti. Tai Vilniaus menų fabrikas „Loftas“ ir jo organizuojamas „Loftas Fest“, taip pat vienas reikšmingiausių showcase’inių prancūzų festivalių „Europavox“, kuriame yra grojusios tokios muzikos žvaigždės, kaip „Gus Gus“, Pete Doherty, Manu Chao, „Placebo“, Benjamin Clementine, „Paprika Korps“, „Casiokids“. Taip pat nuo 1984-ųjų gyvuojantis belgų kultūros centras „Le Botanique“ , kuris per metus surengia daugiau nei 280 koncertų, o juose pasirodo ryškiausi muzikos vardai: nuo „the xx“, „Alt-J“, „Bonono“, „Apparat“ iki „Bat For Lashes“, „The Temper Trap“ ir pan.

Ilgametės patirties nestokoja ir italų klubas „Estragon“ – istorinė vieta muzikos gerbėjams, žinoma ne tik vietiniams, bet ir visoje Europoje ne tik dėl išskirtinės istorijos (gyvuoja jau daugiau nei 25 metus!), bet ir tokių koncertų, kaip „Editors“, „Franz Ferdinand“, Damien Rice, „Babyshambles“, „Queens of the Stone Age“, „The Lumineers“, „Caribou“ ir kitų organizavimo. „Europavox“ septynetui priklauso ir vienas didžiausių socialinės kultūros centrų Europoje – legendinis austrų kulbas „WUK“. Milžiniškame klube po vienu stogu telpa ir teatro bei meno pasirodymai, ir pramogos vaikams, ir tokių žvaigždių, kaip „Glass Animals“, „Youngblood“, „JP Cooper“, Moloko ir panašūs koncertai.

Taip pat didžiausias tarptautinis Kroatijos muzikos festivalis „INmusic“, kurį „The Times“ ir CNN įtraukė į geriausių vasaros festivalių sąrašus. Kasmet vykstančiame festivalyje groja tokio kalibro grupės, kaip „Kings of Leon“, „Arcade Fire“, „Alt-J“, „Kasabian“ ir pan. Vienas iš partnerių yra ir graikų klubas „Fuzz Club“, organizuojantis festivalį „Release Athens“. „Fuzz Club“ taip pat gali pasigirti ilgu sąrašu žvaigždžių, kurios stovėjo ant jų scenos: nuo „Amon Amarth“ ir „Kreator“ ir „Morbid Angel“.

Menų fabriko „Loftas“ partnerystė tarptautiniame projekte – tai aktyvaus pastarųjų metų bendradarbiavimo su Europoje veikiančiais muzikos industrijos sektoriais ir institucijomis rezultatas. „Loftas Fest“ nuo 2015 metų yra įtrauktas į Europos festivalių asociaciją „Europe for festivals – festivals for Europe“ (EFFE), kuri intensyviai bendradarbiauja su Europos Sąjungos komisija ir parlamentu.

Daugiau informacijos