GINC pristato videoklipą apie sapnus „Oneirologija“

Grupės BIX būgnininkas Gintas Gascevičius arba tiesiog GINC pristato naują videoklipą apie sapnus – „Oneirologija“ (graik. oneiros – sapnas, logos – mokslas).

„O kas, jeigu visa tai yra sapnas? Ir tuoj, suskambėjus žadintuvui, tu pabusi. Arba pabus tas, kuris visa tai sapnuoja. Ir tai nesi tu,“ – aprašo G. Gascevičius.

Tai pirmas bendras darbas su režisiere Agne Giedraityte. “Mes norėjom, tokios sapnų vaizdo poezijos, kai ribos tarp realybių visiškai ištirpsta”,- kalbėjo Ginc.

“Klipas Oneirologija – tai sąmonės srautas sapno metu. Gintas šiame klipe lyg prabunda sapne, jis supranta, kad gali judėti, liesti ir tyrinėti aplinką. Tačiau ta aplinka elgiasi taip pat mistiškai kaip ir sapnas, ji keičiaisi, tirpsta, staiga tampa svetima ir neaprėpiama.

Man šis bendradarbiavimas buvo labai vertingas. Gražu stebėti muzikantą ir jo absoliutų pasinerimą į nepaaiškinamą kūrybinį srautą, toks atsidavimas nežinomybei įkvepia”,- sakė režisierė Agnė Giedraitytė

Juk būna, kad atsibundi ir nežinai, ar čia sapnas ar realybė.

Jokie įsignybimai ar daiktų palietimai čia nepadeda, nes sapne visi pojūčiai yra absoliučiai tikri.

Bet yra keletas gudrybių patikrinti ar sapnuoji, ar ne.

Taigi pirmoji gudrybė yra tokia. Sapne reikia pasižiūrėti į laikrodį rodantį laiką skaičiais, rodyklinis laikrodis čia netinka. Sapnų pasaulyje laikrodis skaičių nerodo, o vietoj jų – visokius ženklus.

Antroji gudrybė. Reikia atsiversti knygą, perskaityti keletą sakinių ir trumpam užversti. Vėl atvertus tekstas bus pasikeitęs.

Trečioji gudrybė. Turbūt nėra tokių, kurie nėra skraidę sapne. Taigi reikia atsispirti nuo žemės ir bandyti pakilti. Jeigu skrendi, reiškia sapnuoji, o jei neskrendi, reiškia esi šioje realybės pusėj.

”Oneirologija”, tai trečioji videoklipų tripticho dalis. Jau kiek anksčiau buvo pristatytos ir kitos dalys “Staklės” ir “Pacemaker”.

Šiuo metu Gintas intensyviai dirba prie performansinio spektaklio pagal J.V. Getės “Fausta”, kurį planuoja parodyti pasibaigus covido-19 apribojimams. Šiuos darbus iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.