Lietuvos muzikos informacijos centras išleido naujausią žurnalo „Lithuanian Music Link“ numerį. Kartą per metus leidžiamame žurnale pristatoma intensyvi Lietuvos muzikos įvairovė, nepaisant to, kad pandemija ir karantinas ne sykį stabdė svarbią jos ekosistemos dalį – gyvus renginius. Tokia potemė netolygiai persmelkia 23-čiąjį numerį: viršelyje atsiduria naujoji karantino auditorija, žurnalo pabaigoje – Miglės Anušauskaitės karantino komiksas, o turinyje – Mykolo Katkaus tekstas „Kai muzika sustoja“.
Žurnale pristatoma daugiau kaip 50 Lietuvos muzikos asmenybių, grupių ir įvykių iš alternatyvos, džiazo, eksperimentikos, elektronikos, improvizacijos, klasikos ar avangardo teritorijų. Vieni ištyrinėti išsamiai, kiti fiksuoti keliais taikliais štrichais. Ekskursijas po šias skirtingas Lietuvos muzikos scenas ir nišas parengė geriausi jų gidai – Dovydas Bluvšteinas, Domininkas Kunčinas, Rasa Murauskaitė, Rūta Stanevičiūtė, Edvardas Šumila, Vitalijus Gailius, Laima Slepkovaitė, Eirimas Velička ir Mykolas Katkus.
„Visada didžiuojamės žurnalo autoriais, kurie yra patyrę savo žanro profesionalai, skvarbūs analitikai, jautrūs scenos stebėtojai ir aktyvūs dalyviai, be to, ir geri rašytojai. Jų tekstus įdomu skaityti, o įžvalgumas, išmanymas ir kontekstai palieka stiprų įspūdį. Smagu, kad šiais pranešimų žiniasklaidai ir interviu žanro laikais žurnalas įkvepia parašyti ir intensyvius autorinius tekstus“, – komentavo Lietuvos muzikos informacijos centro vadovė Asta Pakarklytė.
Kartu su A. Pakarklyte „Lithuanian Music Link“ redaguojančios Linos Navickaitės-Martinelli teigimu, „sąmoningai ar pasąmoningai tai, jog 2020-uosius praleidome paralelinėje, uždaroje ir sustabdytoje tikrovėje galbūt lėmė, kad šio numerio leitmotyvu tapo niša ir alternatyva. Turiu galvoje ne tik muzikinių renginių sustabdymą dėl karantino, kuris, suprantama, figūravo ne viename pasakojime – nuo interviu su dirigente Giedre Šlekyte iki specialiai šiai temai skirtos pandemijos ir karantino refleksijos, – bet ir kitus savaip nišinius ar alternatyvinius reiškinius interpretuojančius straipsnius“.
Spausdintinis žurnalas anglų kalba „Lithuanian Music Link“ skirtas pristatyti Lietuvos muzikos įvairovę, veržlumą ir kūrybiškumą užsienio auditorijai. Kadangi leidinio turinys aktualus ir nacionaliniame kontekste, visi tekstai anglų ir lietuvių kalbomis skelbiami Lietuvos muzikos informacijos centro tinklalapyje „mic.lt“. Šio numerio leidybai finansavimą suteikė Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGA.
Žurnalas „Lithuanian Music Link“ yra svarbi Lietuvos muzikos tarptautiškumo iniciatyva. Kadangi viena leidinio funkcijų yra reprezentacinė, išlaikomas ir materialus, spausdintinis formatas, pasižymintis kūrybišku Tomo Mozūros maketavimu, „gero popieriaus“ kultūra, profesionaliais Romo Kinkos ir Erikos Lastovskytės vertimais. Žurnalas platinamas užsienio muzikos profesionalams, internetinę jo versiją per metus atranda apie 20 tūkst. unikalių skaitytojų.
Žurnalo turinys lietuviškai:
https://www.mic.lt/lt/diskursai/lietuvos-muzikos-link/nr-23-2020-sausis-gruodis/
Žurnalo turinys angliškai:
https://www.mic.lt/en/discourses/lithuanian-music-link/no-23-january-december-2020/
Komentarai