Kūrėjų mokyklai „Muzikalkė“ rugsėjį sukanka treji. Ta proga netradicinės muzikos mokyklos dėstytojų sąrašą šiemet papildė daugybė ryškių šiandienos kūrėjų. Kūrybos erdvė 14-18 metų moksleivių nuo šiol lauks ir naujose erdvėse – Lukiškių kalėjime 2.0.
„Čia nemokome atlikimo technikų, tačiau narstome kūrybos laukus, praktikas. Tikimės, kad šiemet turėsime galimybę praleisti daugiau laiko kartu muzikuojant, kartu kuriant, gyvai pajaučiant garsų vibracijas bei vieniems kitų energijas“, – sako gyvos ir atviros mokyklos vadovė, kompozitorė Juta Pranulytė.
„Muzikalkės“ mokytojų sąraše – aktualiausi šiandienos kūrėjai, žinias ir patirtis studentams atnešantys tiesiai nuo didžiųjų scenų. Šiemet komandą papildė vienas ryškiausių Lietuvos improvizatorių Dominykas Vyšniauskas, auksiniu scenos kryžiumi neseniai apdovanota kompozitorė, elektroninės muzikos kurso dėstytoja Marija Paškevič, dainų kūrėja Migloko, Vaiperis, pristatysiantis jauniesiems kūrėjams Hiphopo kultūrą, audiovizualinės muzikos kūrėjas FUME ir garso menininkė Augustė Vickūnaitė.
Mokyklai suradus naujus namus Lukiškių kalėjime 2.0 „Muzikalkė“ tapo gyvos kultūros, renginių ir didelio muzikos kūrybos fabriko dalimi. Tiesa, šiemet keistis žiniomis ir patirtimis kviečiami ne tik vilniečiai.
Be gyvo dviejų metų muzikos kūrybos kurso (dainų kūrimas, elektroninės muzikos kūryba, improvizacija) moksleivių lauks ir konkursas bei mentorystės programa „Paklaida“, taip pat – kūrybinė vasaros stovykla. Čia laukiami moksleiviai iš visos Lietuvos.
Kaip pasakoja mokyklos vadovė J. Pranulytė, pabaigę dviejų metų kursą abiturientai nužengia labai įvairiais keliais, tačiau ne retai ir muzikos: „Mūsų abiturientai dabar jau studijuoja kompoziciją, garso režisūrą… „Muzikalkės“ vasaros muzikos kūrybos stovyklos dalyviai mokosi vokalo užsienio universitetuose, svarsto apie dirigavimo, muzikos kūrybos ar atlikimo meno studijas, o ne vienas taip pat planuoja stoti ir į kitų meno sričių – dailės, dizaino studijas. Taip pat dalis jaunųjų kūrėjų sugrįžta kartoti kursų su naujais dėstytojais.“
Siekiant moksleivius auginti ne tik paskaitomis, bet ir kultūrinio gyvenimo atradimais, šiemet visi, besimokantys „Muzikalėje“, namo parsineš studento pažymėjimą. Su juo moksleiviai galės lankytis Operomanijos, Sirenų, OKT, Naujojo Baltijos šokio, Improdimensijos, Lofto, Meno ir mokslo laboratorijos, Kirtimų kultūros centro ir kitų „Muzikalkės“ draugų renginiuose pagal specialius pasiūlymus.
Mokyklos komanda džiaugiasi, jog pandemijos metu gerokai prasiplėtė jų veiklos horizontai. Užsimezgė ne vienas skaitmeninis projektas, gimė tinklalaidė, kartu su šiuolaikinės muzikos ansambliu „Synaesthesis“ parengtas pamokų ciklas apie išplėstines instrumentų technikas.
„Muzikalkės“ ateitis taip pat pilna svajonių – išleisti vadovėlį apie 21 amžiaus muziką ir stilius, kūrybos knygą bendrojo ugdymo mokykloms. „Taip pat plėsimės į tarptautinį lauką – šiemet rengsime nuotolinį tarptautinių seminarų ciklą“, – džiaugiasi J. Pranulytė.
Jaunieji kūrėjai, ieškantys savo unikalaus balso, norintys išmokti kurti ir klausytis, o savo idėjas paversti praktinėmis užduotimis ir žiniomis, kviečiami sekti naujienas ir dalyvauti pavasarį rengiame konkurse „Paklaida“, vasaros stovykloje bei kituose „Muzikalkės“ renginiuose, į kuriuos durys mylintiems muziką visuomet atviros.
„Muzikalkės“ namai internete:
Komentarai