Kino teatruose praėjusį savaitgalį sėkmingiausiai pasirodžiusioje Marijos Kavtaradze intymioje meilės istorijoje „Tu man nieko neprimeni“ muzika atlieka ypatingą vaidmenį – žiūrovai prisipažįsta, kad filme skambančių kūrinių ieško dar jam nepasibaigus. Filmas įkvepia ir pačius kūrėjus – Monika Liu sako, kad jos daina „Troškimas“ buvo tarsi sukurta šiam filmui, o filmo įkvėpta grupė „shishi“ šiandien išleido ypatingą video klipą dainai „Klausyk, mieloji“.
Monika Liu atskleidžia, kad ją nudžiugino režisierės skambutis dėl dainos „Troškimas“: „Kai Marija paklausė, ar daina galėtų atsirasti filme, iškart sutikau nieko neklausinėdama – myliu Marijos talentą. O kai „Troškimas“ suskambo filme, labai susijaudinau ir apsiverkiau. Šią dainą išleidau prieš penkerius metus ir šiandien man atrodo, kad štai tam ją ir turėjau sukurti – kad ji atsidurtų šiame filme.“
„Jaučiuosi taip, lyg po penkerių metų daina pagaliau atrado savo vietą materialiame pasaulyje. Marija vaizdu parodė tai, ką išties turėjau galvoje ir širdyje – jausmas ją kuriant buvo labai panašus į tą, kurį patiria filmo veikėjai. Ir nuostabu ją pamatyti atliekamą gestų kalba, Kęstučio Cicėno rankomis – tai buvo visiškai wow efektas“, – po filmo premjeros susijaudinusi kalbėjo Monika Liu.
Legendinio elektroninės muzikos kompozitoriaus Teisučio Makačino daina „Klausyk, mieloji“ filme suskambo naujai. Specialiai šiam filmui naują jos aranžuotę sukūrė ir atliko merginų roko grupė „shishi“. Maža to, vien daina apsiribota nebuvo – merginos taip pat nusifilmavo ir pačiame filme, o šiandien grupė pristato specialiai „Tu man nieko neprimeni“ dedikuotą video klipą. „Filmo kadrai tokie poetiški ir iškalbingi, kad video klipas tiesiog sulipo. Manau, kad klipą žiūrėti bus smagu net tiems, kas dar nematė filmo – jį pažiūrėjus galima susikurti savo prasmes ir, žinoma, užsinorėti pamatyti filmą“, – sako grupės narė Maria Rosa (Giedrė Nalivaikaitė), o Benadetta (Kamilė Griušytė) priduria, kad klipas žiūrovui sukels nostalgijos ir ramybės jausmą.
Kai režisierei Marijai Kavtaradze kilo idėja, kad filme turėtų skambėti T. Makačino kūrinys, ji iškart pagalvojo apie „shishi“. „Labai apsidžiaugiau – kaip muzikantei, visada smagu išbandyti kažką naujo, pabūti naujame vaidmenyje. Be to, turiu seną meilę lietuviškai estradai – žinoma, labai mėgstu ir Teisučio Makačino kūrybą. Vienas malonumas gauti tokią užduotį ir perdainuoti TOKĮ kūrinį!“, – sako Maria Rosa.
Victoria (Dominyka Kriščiūnaitė) sako, kad dvejonių prisijungti prie filmo nebuvo: „Sutikome iškart. Ypač, kai gavome progą paklibinti legendinį lietuviškos estrados kūrinį – ši daina labai graži! Buvo įdomu, ar sugebėsime, ar aš asmeniškai sugebėsiu „nusiimti“ boso partiją – viskas atrodė truputį sudėtinga, bet labai įdomu.“ Naująją dainos „Klausyk, mieloji“ versiją jau galima klausytis visose platformose, o video klipą galima pamatyti čia:
Monikos Liu dainą „Troškimas“ ir „shishi“ atliekamą T. Makačino „Klausyk, mieloji“ filme gestų kalba verčia vienas pagrindinių veikėjų Dovydas. Lietuvių kūriniai organiškai įsilieja į šią intymią meilės istoriją – dar viena atmosferą kurianti lietuvio Free Finga daina „Testosteronas“ nuskamba filmo veikėjai Elenai ruošiantis į pasimatymą.
Didžiąją dalį „Tu man nieko neprimeni“ skambančios muzikos specialiai filmui sukūrė švedų kompozitoriai Irya Gmeyner (dar žinoma kaip April Snow) ir Martin Hederos. Šis kūrėjų duetas buvo ne kartą apdovanotas už jų sukurtą muziką filmams ir serialams.
„Mane sužavėjo Irya balsas ir jų muzikos kuriama atmosfera. Jos ir Martino kūriniai šiai istorijai prideda daug romantikos“, – sako režisierė Marija Kavtaradze. Būtent kūrinius „We Fucked It Up“, „Higher“ ar „One Step Forward One Step Back“ šiame filme pirmą kartą išgirsta ir labiausiai ieško Lietuvos žiūrovai. „Tu man nieko neprimeni“ kūrėjai lengvina šias paieškas – visas filmo garso takelis nugulė „Spotify“ platformoje.
Intymioje meilės istorijoje „Tu man nieko neprimeni“ šiuolaikinio šokio šokėja Elena sutinka gestų kalbos vertėją Dovydą. Tarp jų užsimezga švelnus ryšys, Dovydas ir Elena ima artėti vienas prie kito ir platoniški santykiai pamažu virsta romantiniais. Kai Dovydas atskleidžia esantis aseksualus, jiedu pasiryžta savojo intymumo ieškoti drauge – atrasti savo pačių būdą kurti santykius.
„Tu man nieko neprimeni“ nuo pasaulinės premjeros ir geriausios režisūros apdovanojimo prestižiniame „Sundance“ (JAV) festivalyje jau apkeliavo tarptautinius Stambulo (Turkija), Sidnėjaus (Australija), Karlovi Varų (Čekija), Taipėjaus (Taivanas), „Atlantidos“ (Maljorka, Ispanija), „Naujųjų horizontų“ (Vroclavas, Lenkija), Durbano (Pietų Afrikos Respublika) kino festivalius, taip pat artimiausiu metu keliaus į Helsinkyje (Suomija) vyksiantį tarptautinį kino festivalį „Love and Anarchy“, BFI Londono ir Batumio (Sakartvelas) kino festivalius. Filmas yra Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“, o Europos kino akademija jį atrinko į kūrinių, besivaržančių dėl Europos kino apdovanojimų nominacijų, sąrašą.
Filme pagrindinius vaidmenis atlieka Greta Grinevičiūtė ir Kęstutis Cicėnas, filmo režisierė Marija Kavtaradze taip pat yra ir jo scenarijaus autorė, filmo operatorius: Laurynas Bareiša, dailininkė: Sigita Šimkūnaitė, prodiuserė: Marija Razgutė („M–Films“). Filmo gamybą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, jis kuriamas bendra gamyba su Ispanija ir Švedija.
Šis filmas – antrasis Marijos Kavtaradze pilnametražis darbas. Jos pirmojo kūrinio „Išgyventi vasarą“ (2018 m.) tarptautinė premjera įvyko Toronto kino festivalyje, o vėliau, pelnęs pripažinimą ir namie, filmas apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių, pelnė publikos ir žiuri apdovanojimų, jo rodymo teises įsigijo nemažai užsienio televizijų ir namų kino platformų.
Apie „M–Films“
2008 m. įkurta kino gamybos kompanija „M–Films“ prodiusuoja vaidybinius bei animacinius filmus, kurie sėkmingai pristatomi svarbiuose tarptautiniuose kino festivaliuose, ne vienas jų apdovanotas Nacionaliniais Lietuvos kino apdovanojimais bei „Sidabrinėmis gervėmis”. Kompanija prodiusuoja jaunosios kartos Lietuvos režisierių – Marijos Kavtaradzes („Išgyventi vasarą“, „Tu man nieko neprimeni“), Andriaus Blaževičiaus („Šventasis“, „Bėgikė“), Karolio Kaupinio („Nova Lituania“), Vytauto Katkaus („Uogos“) – filmus, o taip pat dirba su tarptautinės bendros gamybos projektais.
Komentarai