Kultūros komplekse „SODAS 2123“ – nemokamos paskaitos apie muziką ir autorių teises

Garso eksperimentų platforma „Method, Sound and Silence“ grįžta su nemokamų paskaitų ir susitikimų ciklu. Apie muziką, jos sklaidą, autorių teises, internetinį radiją ir dirbtinį intelektą Kultūros komplekse SODAS 2123 diskutuos atlikėjai bei muzikos verslo profesionalai.

Pirmasis gyvas susitikimas įvyks jau gruodžio 4 dieną. Jame „Radio Vilnius“ rezidentai Kotryna Briedytė bei Justas Kontrimas kvies pasigilinti į autorinių teisių ypatumus internetinio radijo ir naktinių klubų kontekste.

Kaip apsaugoti ir užtikrinti muzikos kūrinių sklaidą šiandieninės komercializacijos fone? Ar galima sukurti teisingesnį modelį, kuris subalansuotų prodiuserių ir didžėjų pajamas? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakyti jie bandys kartu su diskusijos svečiais Mantu Pakelčiu, Linu Čekanavičium, Maria Pašvekič, Matu Bernotu.

„Pokalbio metu kartu su prodiuseriais, didžėjais, internetinių radijų atstovais bei promoteriais gilinsimės į komercializacijos ir underground’o takoskyrą, DJ ir prodiuserių bendradarbiavimą, kūrėjų sklaidą ir internetinių platformų vaidmenį joje“, – sako diskusijos moderatorė Kotryna Briedytė.

Pasak organizatorių komandos, „Method, Sound and Silence“ paskaitų ciklu bus siekiama atsakyti į daugiabriaunį klausimą „kaip veikia muzika?“

„Dažnas klausydamas muzikos tikrai nesusimąstom, kaip veikia jos reklama, komunikacija, kur yra autorystės ribos, kaip gauti finansinę grąžą už kūrinių naudojimą ar kaip kis muzikos santykis su dirbtiniu intelektu? Ir visgi, tai – labai svarbios temos kiekvienam, kuriančiam muzikos lauke“, – sako paskaitų ciklo kuratorius Benas Trakimas.

Prieš du metus užgimusi „Method, Sound and Silence“ platforma prasidėjo kaip konkursas pradedantiems garso meno, eksperimentinės elektronikos ir elektroakustinės muzikos kūrėjams. Šiandien šis vardas buria ne tik šiuolaikinę muziką kuriančius, bet ir apskritai eksperimentine kultūra besidominčius klausytojus.

Platfoma taip pat surengė tokių vardų kaip Andy Scott, Filippos Raskovic gyvus pasirodymus, o naujame pokalbių ir susitikimų cikle organizatoriai žada ne tik diskusijas aktualiomis temomis, bet ir interaktyvias dirbtuves muzikos lauko entuziastams.

„Autoriams ne tik paaiškinsime, kaip gauti finansinę grąžą už kūrinių naudojimą, bet ir suprasti kokiais būdais galima platinti kūrinius, kokią įtaką kūrinių autoriams turi atsiradę dirbtinio intelekto įrankiai, kur yra autorystės ribos ir kaip jų nepažeisti“, – pasakoja B. Trakimas.

Būtent toks – įtraukiantis bus antrasis ciklo susitikimas gruodžio 18 d. kartu su kompozitoriumi ir būgnininku Vladu Dieniniu. Jame iš muzikinės perspektyvos bus aptariamas AI panaudojimas muzikoje ir garso dzinaine.

Kultūros komplekse SODAS 2123 vyksiantis paskaitų ir susitikimų ciklas dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Renginys internete: https://fb.me/e/2HBClnxkc