Vieną savaitės vakarą susitikau su Genn Bo. Jau seniai klausiausi jo ir Eazystyle bendro albumo: visur, kur pavykdavo surasti kompiuterį ir kolonėles, bent sykį nuskambėdavo “Go Home”. Taigi, prisėdome ant Barbakano kalvos Vilniuje ir trumpai pakalbėjome apie muziką, kūrybą, dalyvavimą festivalyje Satta Outside, Ritmo kovų rungtynėse, o po to pradėjo lyti.
http://soundcloud.com/26k/03-go-home
Miglė: Kodėl tu ir draugai tave vadina Genn Bo? Ką tai reiškia?
Genn Bo: Tai trumpinys iš vardo ir pavardės: Gennadij Bojev.
M: Kaip ir kada pradejai kurti muziką? Kokiomis priemonemis?
G: Pradėjau mokykloje. Viskas vyko principu: išgirsti ką nors ir darai. Pasidarė įdomu – iš pradžių buvo eksperimentai, o dešimtoje klasėje susipažinau su programomis. Tada pradėjau rinkti plokštelės ir po truputį groti, kurti muziką. Tikslios datos, kada tai įvyko, nebuvo, viskas vystėsi po truputį. Pastaruosius du tris metus linkstu į kūrybą, prieš tai ieškojau, nežinojau, ką ir kaip daryti.
M: Kaip apibrėžtum savo muzikos stilių, kūrimo principus?
G: Per pastaruosius metus viskas kito, gyvenau nuolatiniu ieškojimu. Keičiau įrangą, įvairias programas, kurias naudojau. Dažniausiai kuriu hip hop stiliaus muziką ir iš to išeinančias kitas muzikos atšakas: dub, regį, abstrakčius elektroninius hip hopo “bytus” ir panašiai. Man patinka hip hopas – tai prienama muzika, judina galvą. Be to, klausausi plokštelių, ir kai kas nors užkliūna – “nusemplinu” arba prijungiu sintezatorių, įgroju. Tolimesnė proceso eiga – eksperimentas. Kuriu ir nieko nesitikiu, nežinau, kas išeis, todėl ir įdomu. Kurti pagal tai, kaip muzika skamba galvoje – neįdomu, per daug nuspėjama, be to, taip daryti nemoku.
M: Ar tau svarbūs tekstai muzikoje?
G: Man labai patinka repas, o geriausios vokalo linijos atsiskleidžia regyje, raggoje. Jos melodiškos. Visgi dažniausiai nemanau, kad man itin svarbus tekstas. Man svarbiau, kaip skamba visa muzika, įdomu, kai balsas tampa instrumentu. Ir per vakarėlius juk neklausysi kiekvieno žodžio. Žinoma, yra gero repo su prasmingais tekstais, bet, apibendrinant, man svarbiau yra visas kūrinio skambesys.
M: Kokius projektus esi įgyvendinęs iki šiol, kokie planai?
G: Pagrindinis projektas – su Juozu, arba Eazystyle. Iš pradžių tiesiog bendradarbiavome, siuntinėjome vienas kitam gabalus. Vienu metu nusiunčiau jam kūrinį, Juozui patiko, ir jis įrašė savo vokalą, o paskui mes tą kūrinį dar patobulinome. Po to netikėtai įrašėme ir antrą. Nuo to pajudėjome, pamatėme, jog turime daugiau idėjų – tad nusprendėme kurti toliau. Kitokių projektų kol kas kaip ir nėra.
M: Ar yra kokių paties solo kūrybos bei leidybos planų?
G: Manau, jog dar nesubrendau. Mano nuomone, mano gabalai nėra išbaigti, jiems kažko trūksta. Kai juos sukuriu, man atrodo, jog panaudojau per mažai elementų, iš kitos pusės – gal tai kaip tik gerai. Planų kažką išleisti yra, bet nenoriu jų per prievartą spausti, tikiuosi, jog išsivystys savaime.
M: Ar matai perspektyvą kurti muziką Lietuvoje? Iš to pragyventi?
G: Pragyventi būtų sunku. Dabar noriu savo gyvenime susikurti stabilumą, o likusį laiką skirti muzikai. Norint gyventi iš muzikos, reikėtų ją kurti per prievartą, spausti save tada, kai reikia. Gal tiesiog dar ir nesubrendau tam. Visgi perspektyvą kurti Lietuvoje matau, tai ir darau – man čia patinka. Be to, yra ir gerų pavyzdžių, jog čia kurti ir pragyventi įmanoma. Nebūtina atvykti iš LA ar UK, kad galėtum sukurti kažką gero.
M: Kas tave labiausiai įkvepia iš aplinkos kuriant muziką? Gal galėtum tai išskirti, apibrėžti?
G: Įvykiai, žmonės. Pavyzdžiui, gabalą “Sound System Therapy” paskatino sukurti pirmosios Ritmo kovos. Aš jose nedalyvavau, ir kai jos vyko, sumąsčiau, kad noriu ką nors sukurti, buvau įkvėptas. Todėl ir kūrinys išėjo energingas. Be to, praėjusią vasarą nusipirkau sintezatorių, labai juo džiaugiausi, ir, bandydamas galimybes, vėlgi Ritmo kovoms sukūriau, o po to su Juozu įrašėme “Go Home” dubplate versiją.
http://soundcloud.com/26k/supergenn-and-eazystyle-mc-go
http://www.youtube.com/watch?v=lngiMZsbitQ
M: Ko pats klausaisi, kas įkvėpia?
G: Senesni Dza darbai, naujesni – kiek per švarūs. Man patinka, jog jis per lėta ritmą visvien sukuria “tūsą”. Mėgstu Cupp Cave. Ši muzika abstrakti, savotiškas chaosas, bet kuo daugiau klausai, atrandi tam tikrą sistemą, ir pradeda linksėti galva. Patinka, jog jo veikla visapusiška – turi keletą projektų, visuose pasirodo gana sėkmingai. Be šių, dar paminėčiau Squeaky Lobster. Jo ritmas kartais “nusimušęs”, bet kiti elementai palaiko kūrinio struktūrą, neleidžia išsiderinti iki pilno chaoso. Mėgstu Brokenchord dėl jo organiškumo, paminėčiau ir ABCD. Šis anksčiau kurdavo paprasčiau, dabar gabalai organiški, kelionės muzika. Lapti, iš Rusijos, daro paprastus, bet įdomius kūrinius. Mėgstu tokią muziką, kurios nežinau, kaip padaryti. Tai skatina kūrybiškumą, naujos technikos įvaldymą, iš to kyla daugiau idėjų.
M: Kas Lietuvoje, be tavęs, užsiima panašios muzikos, įdomios ir kokybiškos, kūryba. Ką išskirtum?
G: Mörötki, be abejo, Juozo kūryba, Vaiper. Dar išskirčiau Napo – tai jaunas kūrėjas, atrodo, iš Šakių. Vienas jo gabalas susprogdino man smegenis – tai Show Your Powa. Jam, atrodo, 14 ar 15 metų.
http://soundcloud.com/leonas/show-your-powa
M: Šiemet grosi festivalyje Satta Outside. Kokio galime tikėtis tavo pasirodymo?
G: Grosime su Eazystyle, taigi, Bits and Culture, ir Ritmo kovose. Su Juozu apjungsime mūsų bendrą kūrybą po Bits and Culture vėliava. Tai bus gyvas pasirodymas, sekmadienį vakare.
M: Esi atrinktas į Ritmo kovų rungtynes/pasirodymą, kuris taip pat vyks festivalio Satta Outside metu, sveikinu! Ką planuoji ten sugroti, koks pats pasirodymo principas?
G: Viskas vyksta atkrentamųjų varžybų principu. Aštuoni dalyviai burtų keliu ištraukia sau porą-varžovą, ir kovoja: groja. Kas pralaimi, tas iškrenta. Grosime gyvai, naudodamiesi kompiuteriais ar sempleriais. Viena kova susideda iš dviejų “roundų”, kurie trunka po tris minutes. Per jas galima sugroti vieną-du kūrinius. Šiemet kovos bus turbūt rimčiausios iš visų vykusių anksčiau – jos tarptautinės. Iš Lietuvos dalyvauja du žmonės.
M: Kur geriausia, patogiausia paklausyti tavo muzikos, naujų kūrinių, remiksų?
G: Galima rasti Soundcloud.com , Ore.lt, Mixcloud.com bei Ritmo kovų antrajame rinkinyje. Pastaruoju metu daug kūrinių į internetą nededu. Kadangi daug gabalų nebuvo užbaigti, nenorėjau tiesiog talpinti į internetą bet ko. Tikiuosi kada nors paviešinti beat tape, kurioje būtų užbaigti kūriniai.
Komentarai