Vilniuje griaudės LONDON GUNS rokenrolas

Adam Ficek ir Gary Powell sinchronizavo ritmus bei muzikinius skonius ir sukūrė duetą pavadinimu LONDON GUNS: abu vyrukai paeiliui muša būgnus, o tarpuose suka indie electro plokšteles. Minia šėlsta ir turbūt, žinoma, ne be nostalgijos grupėms, kuriose jie grojo: The Libertines, Babyshambles ir Dirty Pretty Things.

Koncerto organizatorių „Lofto“ atstovė Inga Norke su Adam Ficek kalba apie Doherty, gyvenimo pokyčius ir buvimą populiariu Londone. Apie Kate Moss jis tepasakė: „puiki ir miela moteris“.

Adamai, kas tavo gyvenime atsitiko nuo tada, kai paskutinį kartą matėmės Centriniame Londone?

Na, gal šį bei tą net ir žinai – atleido iš grupės (vėliau atleido ir grupę), man gimė vaikas, šiek tiek buvau supanikavęs, buvo teisinių procesų, viskas išsisprendė.

Kadangi jau atvyksti į Vilnių, išduok savo pavardės kilmę… Ficek…

(Šypsosi) Tiesą pasakius, daug nežinau apie savo lenkiškas šaknis. Mūsų giminėje tai nebuvo išsamiai atpasakota – greičiausiai dėl negatyvių prisiminimų, kurie giminę lydėjo nuo Antrojo Pasaulinio karo metų. Tačiau Ficek buvo mano močiutė, pabėgusi iš Lenkijos karo metais. Iš tiesų, labai gaila, kad mažai žinau apie savo kilmę – tai labai svarbu žinoti kiekvienam.

Ar manai, kad žmonėms buvo sudaromas neteisingas Babyshambles įvaizdis?

Tikrai taip. Visų pirma, kas mūsų gerai nežino, galvoja, kad visi mes narkomanai skandalistai. Tačiau tik Peteris turi problemų. Peterio bėda, kad jis turi potraukį kalbėtis su bulvarine žiniasklaida bet kokiom aplinkybėm, bet kuriuo paros metu… (o juk žiniasklaida, galima sakyti, kartu su juo eina miegoti ir keliasi)… Jie tuo naudojasi ir išpučia kokį nors bereikšmį skandalą. Tačiau lažinuosi, didžioji dalis, skaitanti geltonąją spaudą ir žinanti jo viso gyvenimo istoriją, nežino nė vieno Babyshambles gabalo.

O kaip tu patekai į grupę?

Kai Peterį išmetė iš The Libertines, jis sukūrė savo grupę – Babyshambles. Man paskambino Pat Walden, tuo metu grojęs su Doherty. Buvo 2005-ųjų žiema. Jiems reikėjo būgnininko. Po pirmosios repeticijos, į kurią Peteris atėjo dešimčiai minučių, kitą dieną grojome „Brixton Academy“. Eidamas ant scenos nežinojau pusės dainų.

Ilgą laiką gyvenai šalia live fast die young idilės …

Taip, skamba idealistiškai, bet toli gražu taip nėra. Iš arti viskas atrodo kur kas blogiau.

Ar iš labai arti? Ar po tiek laiko vis dar jaudiniesi dėl Peterio?

(atmestinu tonu) Jaudindavausi. Bet supratau, kad iš tiesų jis yra stiprus ir protingas žmogus – galėtų susitvarkyti savo bėdas, bet… Bet jam, matyt, taip patogiau. Jis būna nemiegojęs dešimt parų. Daktarai sako, jo širdis sustos po septintos paros, bet ne.

O kur dabar Doherty? Kažkaip nebesimato jo laikraščių pirmuosiuose puslapiuose?

Žinok, mes nebebendraujame. Anksčiau jaudindavavausi dėl jo, bet dabar tiesiog nebesimatom. Su kitais Babyshambles nariais taip pat nesusitinkam.

Vėl esi naujokas muzikoje su nauju projektu London Guns – koks jausmas vieną dieną groti “Wembley” stadione su Babyshambles, o paskui ir vėl groti mažesniuose klubuose su naujais projektais?

Šou yra šou – nėra jokio skirtumo, kur jis yra rengiamas. Priviliok daugiau žiniasklaidos dėmesio ir šou bus didesnis. Daryk jį be žiniasklaidos – tik žmonėm susidomėjusiems muzika – jis bus mažesnis. Viskas logiška.

Kada ir kaip susipažinai su Gary?

Pirmą kartą Gary sutikau diskotekoje 1992 m. Jis tuo metu išgyveno De La Soul muzikos etapą, o aš buvau įnikęs į Public Enemy. Vėliau visą vakarą prasiginčijome, kurio kompiuterio procesorius greitesnis – “Commodore Amiga” ar “Atari St”. Vėliau supratome, kad ginčytis nėra prasmės ir žaidėme „Sega“.

Akivaizdu, kad su Gary turite kelis bendrumus, apie kuriuos žino visi rokenrolo mėgėjai. Abu grojote būgnais legendinėse grupėse, kurių lyderiu buvo ekscentrikas Pete Doherty. Dar kažkas jus sieja?

Abu vienodai gerai valdome abi rankas – ir kairę, ir dešinę.
Abu esame gimę tą pačią dieną.
Abu mėgstame Woody Allen filmus.

Pasakojai, kad Londone sunku sulaukti spaudos dėmesio, jei esi muzikantas. Ypač žiniasklaidos apie muziką dėmesio…

Taip, muzikos žiniasklaidos dėmesys čia vis dar kainuoja labai daug.

Sakyk, ką išgirsime iš tavęs ir Gary „Lofte“ jau lapkričio 23 d.?

Gary muš būgnus, aš grosiu gitara – visa tai jungsime su indie electro muzika. Dažnai tai būna absoliučiai nesveikai stipri improvizacija.

Manai Gary geresnis būgnininkas nei tu?

Taip, jis gerai kerta būgnus, tačiau aš pakraunu jam mušdamas lėkštes.

Tavo nuomone, kas šiuo metu Londone hitas, o kas atgyvenę?

Hitas – spalvotos stipraus medvilninio audinio kelnės. Atgyvenę – žurnalai apie muziką.