Išnešiotos Paul Nevermind “Sūpynės”

Domėtis muzika ir su ja susijusia kultūra Paul Nevermind pradėjo dar praėjusiame šimtmetyje. Gimtajame Kaune jis leido fanziną “Enjoy This Fucking Day” ir tyrinėjo kasečių semplavimo technikas. 1996-aisiais kartu su buvusiu “Ryralio” nariu bei dabartiniu viskio ekspertu DJ Karaliumi įkūrė projektą “Žvėriukai” ir pradėjo organizuoti reivus legendinėje “Pakalnėje”.

Vėliau Paul Nevermind emigravo į Londoną, kur gyvai stebėjo klestinčią šokių muzikos sceną nuo Rytų Londono reivų iki Fatboy Slim’o organizuoto “Brighton Big Beach Boutique” ir pakeliui formavo savo įrašų kolekciją.

Apsigyvenęs Vilniuje, Paul Nevermind greitai įsiliejo į vietinę sceną ir tapo nuolatiniu nedidelių jaukių tūsų dalyviu. 2006-ųjų pabaigoje startavo dydžėjaus blog‘as. Ir šiandien atsidarius http://paulnevermind.blogas.lt galima paklausyti ne tik naujausių miksų, bet ir per tuometines aktualijas, parašytas ironišku ir taikliu stiliumi, nusibrausinti 4-5 metus atgal.

Be viso to, Paul Nevermind yra vienas ilgamečių festivalio “Sūpynės” dalyvių. Nuolatiniai šio renginio lankytojai galėjo stebėti dydžėjaus grojamos muzikos kaitą nuo minimal techno iki dabartinio post-whatever. Prieš 6-ąjį Paul Nevermind pasirodymą “Sūpynėse” kalbamės apie festivalį, subkultūras ir ledus ant suoliuko.

Kelintą kartą šiemet grosi “Supynėse” ? Seniausią tavo setą išgūglinau, berods, iš 2008-ųjų…

Paskaičiavau, kad šių metų “Sūpynės” man jau bus šeštos. Pirmą kartą jose grojau 2007 metais, kai viskas dar buvo panašu tiesiog į gerą draugų pasisėdėjimą prie ežero, o dabar štai kaip viskas išsivyniojo į aukštą lygį su tūkstantinėm miniom.

Taip, stengiuosi nepamiršti įsirašyti ką groju. Pirmą kartą savo dj setą užfiksavau į magnetofoną 2008, kiek pamenu tada festivalis vyko kažkur prie Anykščių, buvo labai super, susiradau daug draugų ir šokau iki ryto. Gaila tik, kad kitą dieną buvo jau ne taip linksma.

Kaip pasikeitė festivalis ir tu pats per tą laiką ?

Festivalyje viskas pasikeitė į labai gerą pusę – daugėja ir atlikėjų, ir žiūrovų, atsirado daugiau barų, restoranų, dar dvi naujos muzikinės scenos… O aš tik senstu (juokiasi). Ne, šiaip man pačiam įdomu stebėti, kaip per tuos metus keitėsi mano grojami muzikos stiliai. Pradėjau nuo minimal techno, sekė dubstep, po to berželiai palinko link witch house, o šiais metais jau net nežinau kaip pavadint ką grosiu.

Kuo festivalis “Sūpynės”, tavo galva, ypatingas Lietuvos kontekste ?

Manau, “Sūpynės” – vienas seniausių ir pagrindinių Lietuvos elektroninės muzikos festivalių, kuris lygiagrečiai žengia pirmyn su “Tundra” ir “Satta Outside”. Ypatingas jis ir tuo, kad tradiciškai vyksta birželio mėnesį, taip atidarydamas lietuviškos vasaros festivalių sezoną.

Paul Nevermind, perėjęs per daug stilių, šiandien gan tvirtai įsikūrė witch house ir panašiuose klimatuose. Panašu, kad su ”Sha: TRI :Ah” užkūrėte tam tikrą judėjimą?

Kad savaime viskas užsikūrė, aš sekmadieniais jau kurį laiką per radiją turėjau savo laidą (sekmadieniais nuo 18 iki 20:00 internetu per “Radio.Audiomastering” arba per “StartFM” 94,2 MHz FM Vilniuje – aut. past.), kur leisdavau witch house, seapunk ir kitokią naujai internete susiformavusią muziką, tuo tarpu ”Sha: TRI :Ah” pradėjo organizuoti tokios pat tematikos renginius. Taip viskas ir prasidėjo. Dabar galiu tik pasidžiaugti, kad dėka šių jaunų žmonių aktyvumo į Lietuvą atvažiuoja labai įdomių ir vertų dėmesio atlikėjų bei djų, tuo pačiu auga post-kultūros gerbėjų ratas.

Ar šiandien dar yra prasmės subkultūrose? Atrodo, kad visi tūsinasi su visais.

Tūsintis tūsinasi, bet jei ieškai prasmės visada ją rasi. Tiesa, dabartinius judėjimus ar naujus muzikinius stilius sunku pavadinti subkultūra, tai greičiau tiesiog fun whatever mada, šalia kurios eina koks nors naujai senas perdirbtas ir sumaišytas muzikos stilius. Paprastai didesnių vertybių už kietą piešinį ar užrašą ant marškinėlių gal ir nevertėtų ieškoti.

Ar tiesa, kad esi vienas nedaugelio LT dydžėjų, grojančių tik legalią muziką?

Dabar tai labai nesunku padaryti. Beieškodamas naujos muzikos, savo muzikinei laidai pereinu per facebooko grupsų, twitterio updeitus, soundcloud, bandcamp ir visokių blogų naujienas. Taip paprastuoju būdu nesunkiai susirenku pačių atlikėjų išdėtą galybę muzono. Viskas legalu ir visi patenkinti. Tokia jau ta šiuolaikinė muzikos industrija.

Kas stumia naktimis trintis klubuose ir festivaliuose, o ne važiuoti namai-darbas-namai maršrutu, kaip dauguma bendraamžių?

Jei atvirai, tai vis rečiau festivaliuose ir klubuose išeina pasitrint, nes būtent tokio maršruto troleibusu ir važinėju. O jei jau kur užklystu tai paprastai būna Armos organizuojami renginiai arba tūsai, kur stovi soundboys.lt garso sistema. Šiaip dažniausiai su žmona kur nors mieste suvalgom ledų ant suoliuko atsisėdę.

Ar pagauni save sakant “mūsų laikais buvo geriau”?

Ne, labiau mėgstu sakyti “tie laikai buvo crazy“, nes jie iš tikrųjų tokie buvo, o mūsų laikai geriausi yra šiandien. Sunku buvo net įsivaizduoti, kad kada nors bus taip gerai ir patogu gyventi – kad galėsim mėgautis tokiais interneto greičiais, tokiais kokybiškos muzikos srautais ir tokia laisve rinktis.

Esu girdėjęs, kad visada prašaisi groti sutemose arba auštant – kodėl?

(Juokiasi) Nežinau, iš kur tai sužinojai, bet gal ir esu vieną kartą užsiminęs, kad raganiška muzika “Sūpynėse” gerai skambėtų tamsoje ar švintant, kai miške susirenka dvasios ir nykštukai, bet, kaip bebūtų keista, nei sutemose, nei auštant festivalyje dar nesu grojęs. :)

Gal jau žinai, kokiu gabalu pradėsi savo setą “Sūpynėse” ?

Dar nesugalvojau, bet šitą greičiausiai pagrosiu.