„Kai mano kompiuteris užstringa, ekrane iššoka besisukantis, skirtingomis vaivorykštės spalvomis mirgantis kamuoliukas. Trumpam sutrinka darbo ritmas. Einu gerti kavos. 2017 metais du mokslininkai iš Kinų kultūros universiteto Taipėjuje užfiksavo veikiausiai ilgiausiai iki šiol išsilaikiusią vaivorykštę. Vienas iš jų, Chou Kun-Hsuan, nusistebėjo: „Tai buvo nuostabu… tai buvo tarsi dovana iš dangaus… tai taip reta!“ Ji mirgėjo beveik devynias valandas. Vaivorykštė – tai laiko rijikė.
Naujausioje savo videoinstaliacijoje „Skundas“ replikuoju Samuelio Becketto pjesę „Ne aš“ („Not I“, 1972). Joje savo problemomis dalijasi nelaiminga savo tapatybės neatskleidžianti moteris – kone mechaniškai berdama žodžius, ji pasakoja apie savo sudėtingą gyvenimą: gimusi neišnešiota, palikta tėvų ir kitų slogių patyrimų išsekinta, ji gyvena be meilės ir tarytum susitaiko su savo betiksliu gyvenimu. Rodoma tik greitai žodžius tarianti moters burna. Anot Samuelio Becketto, Burna – tai „emisijos organas be intelekto“.
Elektroniniu paštu vis gaunu plačiai po pasaulį cirkuliuojančių „spaminių“ tekstų, kuriuose prašoma įvairiausios pagalbos, dažniausiai finansinės. Vieną, iš didesnės apimties, panaudoju projekte – moteris iš kito pasaulio kampelio kreipiasi (į mane) pagalbos dėl piniginių operacijų. Tai graudus angliškas tekstas, išsiuntinėtas po pasaulį vis dar ieškant naivių lengvatikių, galinčių padėti po nelaimingos moters kauke pasislėpusiems sukčiams. Beketiška šiandiena „spaminėje“ Burnos versijoje. Burna – tai laiko rijikė.“ (Kristina Inčiūraitė)
Kristina Inčiūraitė kuria fotografijas, objektus, performansus ir garso projektus, bet dažniausiai videofilmus, videoinstaliacijas, eksperimentinius ir dokumentinius filmus. Inčiūraitė yra dalyvavusi virš 100 tarptautinių ir nacionalinių parodų ir renginių. Jos kūryba buvo pristatyta meno muziejuose bei galerijose Rio de Žaneire, Pekine, Kijeve, Gdanske, Lodzėje, Varšuvoje, Berlyne, Briuselyje, Rygoje, Taline, Budapešte, Liuksemburge, Romoje, Turine, Bolzane, Stokholme, Kalmare, Kardife, Vilniuje ir kitur.
Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Goda Marija Norkute, Emma Murphy ir Chou Kun-Hsuan.
Parodos atidarymas 2018 m. vasario 9 d., 18 val.
Paroda veikia 2018 m. vasario 10–23 d.
Trečiadieniais – penktadieniais 15–19 val. arba susitarus tel. +37062728274
Parodą organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba
Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius
Komentarai