Rugsėjo 7-8 dienomis Vilniuje vyksiančiame muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“ turininga programa laukia ne tik muzikos gerbėjų, bet ir meno mylėtojų. Kaip ir kasmet, festivalyje įsikurs meninių pasirodymų scena pavadinimu „Art Stage“. Joje festivalio lankytojų lauks net aštuoni pasirodymai – nuo šokio spektaklių iki vizualinių performansų.
Ši meno pasirodymų erdvė kvies į teatrą ir šokį pažvelgti naujai – neįprastoje, industrinėje aplinkoje. Pasirodymai vyks originalioje, Niujorko loftų studijas primenančioje „Brazzi“ fotostudijoje.
Vienintelis Lietuvoje butō šokio teatras „Okarukas“ festivalyje pristatys mitologinę sakmę – audiovizualinį šokio spektaklį „Kerai“. Tai mitologinė sakmė, pasakojama organišku būdu apjungiant elektroninę muziką bei avant-gardinį Japonišką butō šokį ir kostiumų bei grimo dėka sukurianti magišką atmosferą. „Okarukas“ specialiai „Loftas Fest“ pristatys prancūzų menininko Phil Von solo pasirodymą, kuris organiškai peraugs į šokio spektaklį.
„Apeirono teatras“ į festivalį atsiveš daugybę neįprastų dekoracijų (nuo akvariumų iki rūkstančių kolbų) ir visus kvies į spektaklį „See no evil. Hear no evil. Speak no evil.“ Tai kvietimas į pasaulį, kuriame žiūrovai pamatys ir išgirs apie tikrą vienos moters istoriją, kurios niekas nematė, niekas negirdėjo ir nieko apie ją nesakė. Tai istorija apie pasaulį, kuriame nevalia įsitempti, nes įtampa sprogdina stiklą. Apie pasaulį, kuriame šukė laimės neneša ir kuriame statmenai pakabinta milijardus metų teka stiklo upė.
Nepriklausoma šiuolaikinio baleto trupė „Classic Art“ pristatys konceptualų šokį, pagardintą šviesos projekcijomis. Savo pasirodymais trupė siekia kurti intriguojantį, šiuolaikiniam žmogui aktualų meną, kaip pagrindinę išraiškos kalbą naudodama profesionalaus baleto judesio kalbą. Nors spektaklių vaizdai fragmentiški, bet užuominos kurios remiasi žiūrovo menine patirtimi ir žiniomis, paliečia esminius filosofinius būties klausimus ir teikia jiems apibendrinamąją galią.
Audiovizualinį performansą „Loftas Fest“ dalyviams dovanos menininkų duetas iš Vokietijos Bernd Ammann ir Ulrich Frey. Jų pasirodymo „Descending“ metu susijungs dvi skirtingos meno išraiškos: muzika ir projekcijos, kurios sukurs ypatingą jėgą – pasaulį, kuriame galima paskęsti. „Descending“ metu derinamas platus instrumentų bei įkvėpimų asortimentas, suskambantis, kaip atmosferinės, aerialinės, bet tuo pačiu labai žemiškos melodijos.
Audiovizualinio muzikinio performanso „Miestų studijos / Didmiestis“ kūrėjai – Pijus Džiugas Meižis, Adomas Žudys, Dalia Mikonytė, padedami technologijų festivalio metu atsigręš į jau esamus architektūrinius, skulptūrinius ir gamtinius miesto paminklus bei kurs naujus virtualius antipaminklus, kurie ateityje gali pakeisti realaus miesto peizažą.
Svečias iš Suomijos – menininkas ir muzikantas Kaukolampi, garsėjantis šamaniškais pasirodymais, „Loftas Fest“ pristatys įspūdingą audiovizualinį pasirodymą, kuriame jo kuriamą muziką lydės šviesos projekcijos.
Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokio mokyklos komanda festivalyje pristatys šokio performansą – siurprizą, o menininkas Donatas Norušis – audiovizualinį performansą, susidedantį iš gyvai atliekamo eksperimentinio garso ir šviesos sintezės.
Į „Loftas Fest“ rugsėjo 7-8 d. kviečiami ne tik teatro ir šokio gerbėjai, bet ir šviesos instaliacijoms bei gatvės menui neabejingi lankytojai. Netradicinėje „Open Gallery“ galerijoje festivalio metu savo darbus pristatys pripažinti Lietuvos bei užsienio „street art“ kūrėjai ir menininkai. Nuolatinėje ekspozicijoje jau esančius 9 darbus papildys net 13 ilgalaikių naujokų, o festivalio metu dar tiek pat interaktyvių, patyriminių instaliacijų netikėčiausiose „Open Gallery“ vietose – nuo stogo iki slaptų kampelių.
Naujų „Open Gallery“ darbų pristatymas vyks penktadienį, rugsėjo 7 d., 19 val., toje pačioje „Art Stage“ erdvėje. Jis atviras visiems.
Daugiau informacijos: www.loftasfest.lt
Komentarai