Junior A klijai ir ašaros “Lofte”

Ne visai supratau, kas per publika tą vakarą susirinko. Nepavyko tiesiog pin down’inti žmonių tipo – jie maišėsi nuo alternatyvos mėgėjų iki “Salento” publikos. Tikriausiai žmones kabina išties skirtingi Junior A kūrybos aspektai. Pats atlikėjas taip pat sunkiai įkandamas – štai jis renka sausakimšą “Loftą”, jo dainos keliauja po pasaulinius playlistus, tačiau jo nepamatysi tarpe kitų muzikantų įvairiuose renginiuose, užsiimant bendrais projektais ar pan. Jis tarsi atskira sala. Kaip čia yra – ar mes patys atribojame tuos atlikėjus, ar čia jo paties sprendimas (beveik) nepatekti į Lietuvos muzikantų ratą. Gal čia ir yra tas pakibimas tarp alternatyvos ir pop? Nežinau.
Pats koncertas, muzika ir atlikėjo būvis – nuostabi patirtis. Senokai buvau tokiame nuoširdžiame, jausmingame ir didingame koncerte. Toji muzika apglėbia. Vyksta nuolatinė energijos kaita tarp Junior A ir publikos, jie tiesiog nenutrūkstamai papildo viena kitą. Buvo labai smagu matyti muziką jaučiantį būgininką, o ne tokį, kuris atėjo “atgroti”. Junior A atrodė pavargęs – nuo muzikos kūrimo, nuo koncertų, nuo gyvenimo ar nuo savęs, ne man žinoti, bet tai jam netrukdė užpildyti sceną savo šypsena ir nuoširdumu (būta ir verksmo momentų…) bei meile klausytojams.
***
Junior A pristato savo minialbumą “Superglue”: „Tamsus, šiltas ir labai asmeniškas albumas. Visa mano muzika yra be galo asmeniška, muzikos, dainų rašymas man – kaip terapija“.

Kūrėjas jau anksčiau buvo užsiminęs, kad tai albumas, gimęs po skyrybų su mergina, apsistojus pas draugus ant sofos, beieškant naujų namų Vilniuje. „Albumas gimė labai greitai ir netikėtai. Pamenu, kai baigiau rašyti paskutinę dainą, sėdėjau ir mąsčiau, kad tai, ką „lengva“ parašyti, ko gero, bus be galo sunku atlikinėti gyvai. Juk ten visos po išsiskyrimo galvoje besisukusios mintys…“ – pasakoja atlikėjas.

Kompaktinį diską galima įsigyti koncertų metu bei internete superglue-ep.com.

Albumas įrašytas su norvegų prodiuseriu Snorre Bergerud studijoje „Ymir Audio“, apie kurią Junior A papasakojo Justinas Jarutis. Susisiekus su jais dėl trečiojo atlikėjo EP „The Day He Disappeared“ suvedimo, atlikėjas ten susipažino ir su būgnininku Sindre.

„Visa kita – istorija“, – su šypsena pasakoja Tautvydas. – Kiek pabendravę nusprendėme, kad būtų labai įdomu kažką įrašyti kartu. Tad kai turėjau dainas, puikiai žinojau, kur su jomis keliausiu. Valandų valandas tiesiog kalbėdavomės apie įvairiausius muzikinius momentus: Travis Scott būgnus, James Blake atmosferą, Salem kuriamas garso sienas, apie tai, kokią įtaką man padarė 90-jų filmų garso takeliai, ir pan. Viskas tik tam, kad teisingai jausmą užfiksuotume teisingai. Tai man buvo neįtikėtinai nuostabi patirtis ir kaip žmogui, ir kaip kūrėjui.“

Superglue. Vaizdas

Pirmą kartą Junior A patikėjo vaizdinę projekto dalį į kitų žmonių rankas. Iki šiol jis viską darydavo vienas, nors teigia nesantis geras dizaineris ar vaizdo klipų kūrėjas.

„Tiesiog norėdavau išbaigti taip, kaip įsivaizduodavau. Turėdavau labai aiškią viziją, net bandyti ją iškomunikuoti kažkam kitam būtų buvę sunku. Šįkart muzikoje, žodžiuose buvo tiek atvirumo, kad atrodė, jog jei žengsiu dar bent kiek į priekį – tiesiog imsiu ir išgaruosiu. Turėjau tai tiesiog paleisti, perduodamas lazdelę“, – atvirauja kūrėjas.

Albumo „Superglue“ apipavidalinimu, plakatais, socialine medija rūpinosi grafikos dizainerė Dalija Kaukėnaitė, o dainų žodžių vaizdo klipais (lyric videos) – Pijus Vėberis.

„Tai viskam tarsi pridėjo dar vieną sluoksnį. Buvo labai įdomu stebėti, kaip kažką, kas gimė iš begalinio liūdesio, interpretuoja tokie talentingi ir kūrybingi žmonės.“