Tyliai, bet užtikrintai dirbantis “Greyscale” leiblas, kuruojamas žinomo lietuvių atlikėjo Aleksandr Martinkevič aka grad_u pirmajam savo 2020-ųjų leidiniui prisiviliojo legendinį vardą ir nutiesė savotišką tiltą tarp Vilniaus ir Detroito.
Vienas legendinės įrašų kompanijos “Deepchord” įkūrėjų Mike Schommer grįžta prie prodiusavimo po daugiau nei 10-ies metų pertraukos. Naujajame savo minialbume “Come Home” Mike laužo dub techno formas taip, kaip moka tik nedaugelis. Talentingoji Milly James suteikia įrašui savo įsimenantį balsą ir pozityvius tekstus. Kaip malonus netikėtumas albumą galutinai užpildo seno Mike bičiulio Rod Modell remiksas.
Nesusipažinusiems su M.Schommer karjera ir jos svarba – trumpas posūkis atgal. ’90-ųjų pabaigoje jis Detroite kartu su Rod Modell įkūrė “Deepchord”. Šio leiblo skambesys tapo savotiška antraja “Basic Channel” banga ir užsitarnavo kultinį statusą tarp elektroninės muzikos entuziastų. “Deepchord” susilaukė sėkmės, kurios nei Mike, nei Rod negalėjo net įsivaizduoti. Jų išleisti įrašai vadinami vienais labiausiai įkvepiančių dub ir minimal techno pavyzdžių, sukūrę tvirtą pagrindą dub techno žanrui ir jo pasekėjams daugeliui metų. Muzikos gerbėjai ir kolekcionieriai, sužavėti šio skambesio ir paslaptingų leidinių, nustatė kursą, kurio iki šiol laikosi daugybė dub techno kompanijų.
2003-aisiais Mike nusprendė pasitraukti iš muzikos ir užsiimti kitais dalykais. Po beveik 15 metų jis grįžo su gaivia ir nauja pasaulėžiūra, paremta ilgamete patirtimi. Pastaraisiais metais jo įrašus leido “Baum records”, “Primary [Colours]” ir “Mosaic” leiblai. Mike tikslas – kurti muziką, kurią jis norėtų girdėti. Be jokių bpm’ų apribojimų ir nebūtinai naktiniam gyvenimui. Platesnėms auditorijoms ir daugiau eklektiško skonio aplinkai.
Naujausiais Mike įrašas namus rado viename svarbiausių pastarojo dešimtmečio dub techno leiblų “Greyscale Records”, kurį 2012-aisiais įkūrė jau minėtas grad_u ir fotografė Rima Prusakova. Įrašų kompanija buvo sukurta leisti grad_u ir jo artimų draugų įrašams, kuriems vizualinį identitetą kūrė juodai balta analoginė R.Prusakovos fotografija. Tiesa, reikia paminėti, kad Schommer’io albumo viršelį sukūrė kviestinė fotografė Kristina Petrošienė. “Greyscale” pasižymi sugebėjimu atrasti naujus būsimus talentus iš viso pasaulio. Tokie vardai kaip M.Schommer kataloge tik prideda šiai kompanijai solidumo. Beje, reikėtų atkreipti dėmesį ir į “Redscale Records” – dukterinį “Greyscale” leiblą skirtą eksperimentinei gradu_u kūrybai.
Komentarai