Sodas 2123 kviečia debiutuojančius garso ir eksperimentinės muzikos kūrėjus

Debiutuojantys muzikos kūrėjai turėtų suklusti. Kultūros kompleksas SODAS 2123 skelbia atvirą kvietimą, skirtą visiems eksperimentinės elektronikos, elektroakustinės muzikos bei garso meno kūrėjams, kurie savo kelią garsų ir muzikos pasaulyje dar tik pradeda.

„Kviečiame pradedančius kūrėjus atsiųsti savo kūrinius ir tapti pirmojo SODAS 2123 renginių ciklo dalimi. Šis konkursas kartu duos pradžią ir naujai garso meno bei muzikos eksperimentų platformai. Norime sukurti vietą, skirtą kūrėjams, jų eksperimentams, neformaliai edukacijai, o kartu – betarpiškam santykiui su klausytojais“, – sako muzikos renginių organizatorius, vienas iš konkurso kuratorių Benas Trakimas.

Garso kūrėjų eksperimentams bei muzikinių idėjų raiškai skirta platforma startuos jau birželį, o pirmajame renginyje savo muziką atlikti gyvai bus pakviesti jaunieji kūrėjai, atrinkti atviro kvietimo metu.

Atlikėjų laukia ne tik honorarai, bet ir galimybė pasirengti pasirodymui kartu su kuratoriumi – muzikos profesionalu. Garso meno bei muzikos eksperimentų platformos renginiuose dalyviai taip pat galės klausyti paskaitų, diskusijų, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse apie šiuolaikinės muzikos kryptis, aktualijas, leidybą bei vadybą.

Organizatoriai primena, jog aplikuoti gali įvairių, nebūtinai su muzika susijusių sričių kūrėjai, reziduojantys Lietuvoje, o dalyvių amžiaus limito nėra. Svarbiausias kriterijus – dalyviai neturėtų turėti daug patirties kūrybinėje ir/ar koncertinėje veikloje, nes konkursas orientuotas į pagalbą debiutuojantiems.

Norintys dalyvauti atrankoje kviečiami pateikti iki 3 elektroakustinės, eksperimentinės elektroninės muzikos ar garso meno kūrinių (maks. trukmė 15 min) el. paštu: muzika@sodas2123.lt, siunčiant siunčiant nuorodą į kūrinį/-ius Soundcloud / Mixcloud svetainėse, trumpą prisistatymą bei kontaktus. Dalyvių anketų organizatoriai lauks iki gegužės 14 dienos.

Jaunuosius kūrėjus pasirodymams atrinks šešių muzikos profesionalų komisija: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, kompozitorius ir elektroninės muzikos atlikėjas Vladas Dieninis, LMIC centro vadovė, kultūros vadybininkė, renginių organizatorė Radvilė Buivydienė, eksperimentinio garso ir performanso menininkas bei kompozitorius Armantas Gečiauskas, „LRT Opus“ radijo laidų vedėja Inga Ramoškaitė, tarpdisciplininio meno bei muzikos renginių organizatorius, konkurso kuratorius Benas Trakimas bei atlikėja, radijo laidų vedėja, komunikacijos koordinatorė Giedrė Nalivaikaitė.

Kultūros komplekse SODAS 2123 vyksiantis konkursas ir gyvi pasirodymai dalinai finansuojami asociacijos Latga bei Vilniaus miesto savivaldybės.