KRYMO PAPLŪDIMIO ROMANTIKA IR MEILĖ AMBIENTUI

“Moscow Grooves Institute” (MGI) groja linksmai ir garsiai. Jų muzika panaši į pietinį Krymo paplūdimį ar saldų vasaros kokteilį – būtinai su ledo gabaliukais: ji tokia pat graži, atpalaiduojanti ir gaivi, jos besiklausant nori, kad “vasara” nesibaigtų. Elektronikoje “Moscow Grooves Institute” nėra ribų. Jie gali viską, pradedant nuo hip-hopo ir funko, baigiant braikbytu ir house muzika.

“Moscow Grooves Institute” – grupė, apie kurią daug kas žino, bet mažai, kas matė. Tuo tarpu kolektyvas jau egzistuoja 7 metus, spėjo išleisti 3 albumus, tapti KaZantipo, žinomo rusų elektronikos festivalio, headlaineriais, sukurti ne mažiau už juos pačius žinomą projektą “Detsky panadol”, suremiksuoti porą “Mumij Trol” gabalų, kurie vėliau buvo pripažinti klubuose ir grojami kartu su tų metų geriausiais, bei “išsileisti” Netlmage/Foundation – anglų leible.

Nenustebkit, MGI lengvai gali kaip sumiksuoti, taip ir pagroti savo originalą. Tačiau jų pavadinimas – “Moscow Groove Institute” ilgą laiką buvo žinomas tik nedaugeliui. Nauja grupe MGI pavadinti neapsimoka, kadangi jie jau 7 metus sėkmingai vykdo savo veiklą. Jų istorija prasideda 1996 metais. Iki to Borisas Nazarovas grojo kitame acid-jazz grojančiame kolektyve “UKV”, o Arkadijus Marto bendradarbiavo su žinomu Rusijos kompozitoriumi – Eduardu Artemjevu, grupe “Megapolis” ir “Teplo Zemli”, ant jo pečių tuo metu dar gulėjo ir toks gan žinomas ambient projektas, kaip EJECT PROJECT.

Jie du susitiko studijoje, kur Marto dirbo garso režisieriumi, o Nazarovas norėjo įsirašyti savo eilinį naują projektą. Marto sako, kad tą dieną tarp jų įvyko keistas pokalbis: “Aš, vat, groju, o tu ką darai?”, – “O aš, vat, muzikytę rašau”, – “O kokią?”, – “Žinok, aš ir pats nežinau, kaip tai vadinasi”, – ir pagrojo porą gražių semplų ką tik iškepto ambientinio gabalo. Tada Borisas suprato, kad reikia dirbt kartu, nes jis tuomet irgi nežinojo ką jis grojo.

Dabar apie savo muziką MGI sako taip: “Pagrinde yra funk. Neproporcionaliai jį sumaišom su acid-jazz, trip-hop, breakbeat, jungle ir drum‘n‘bass. Pabarstom prieskoniais – lengvumą muzikai teikiančiu prancūzišku rafinuotu žavėsiu, indiškais motyvais ir jamaikietiškom vibracijom (šituos du prieš vartojimą reikia apdirbti iki dub būklės). Nepamirštam apie “gyvus” bosus ir gitaras. Svarbiausia mūsų muzikoje – saiko jausmas ir tai, kas yra vadinama “geru skoniu”.

Bendrai paėmus, per tuos visus metus MGI spėjo perbėgti per visus muzikos stilius, bet visko pagrinde išliko meilė Marto ir Nazarovo ambientui. Jie du iki dabar prisimena senus naktines radijo laidas “Substancijoje”, kur leido tai, ką geidė jų širdys, o tuo metu tai buvo ambient. Šitų naktinių laidų fragmentai išliko jų kompakte “Surround Wednesday”, kuris buvo įrašomas, kaip garso takelis filmui “Screamers”(1995). Arkadijus ir Borisas pasakoja, kad žiūrėjo “Screamerius” be garso, ir tuo metu kūrė savo muziką , kuri pagal juos buvo tinkamiausia tuo momentu.

1998-ais jie koncertavo KaZantipe, kur juos tris kartus žmonės kvietė “na bis” ir ilgai negalėjo paleisti. Po šitokio sėkmingo debiutinio pasirodymo apie MGI pradėjo šnekėti daugiau žmonių. Galiausiai su Olga Roždestvenskaja jie įrašė rusiško romanso “Chrizantemy v sadu” premiksą, kuris kaip “Les Chisanthemes” buvo įtrauktas į rinkinį “Hotel Costes 3”. Paskui buvo “Detsky panadol” ir pasirodymai Maskvoje. Taip grupė lėtai, bet teisingai užsitarnavo savo gerą vardą. “Mumij Trol” aka Ilja Lagutenko
prašo juos sukurti jo populiarių singlų “Nevesta?” ir “Bez Obmana” remiksus. Tuo metu jie dar ruošė savo du albumus – “Pizza” ir “Commercial”. Pastarasis pritraukė užsieniečių dėmesį.

2001-ieji. Patys aktyviausi metai “Moscow Grooves Institute” karjeroje. Grupė pastoviai koncertavo kiek Rusijoje, tiek ir užsienyje. Po kiek laiko jie atsidūrė televizijoje – MTV Russia, autorinėse programose, madingų žurnalų viršeliuose – PTIUCH metų veidas, kritikų pozityvas, begaliniai straipsniai apie MGI “intelektualią muziką intelektualams”.

Trečias albumas – Tangibility – šiuolaikinių ir aktualių muzikinių tendencijų rinkinys. Birželio 15 dieną 2002 metų išeina vinilo pavidalu “Tangibility” albumo singlas nepriklausomame anglų leible Netlmage/Foundation. Po kiek laiko grupė išleidžia dar vieną singlą kaip OLF (vėl su Olga Roždestvenskaja), kuriame įrašo rusiškų tautinių dainų ir romansų remiksus. Praėjusį mėnesį keliose recenzijose šio kompakto kūriniui “Riabina” prognozuojamas Maskvos 2003-iųjų vasaros hito titulas.

Dabar “Moscow Grooves Institute” dirba prie savo ketvirto albumo ir, kaip visad, su didžiuliu malonumu koncertuoja. Šį kartą Lietuvoje, klube “Gravity”, birželio 14 dieną.