Kovo 19 dieną galerijoje „Akademijoje“ atsidarė „Kino pavasario“ organizuojama fotografijų paroda „Žvaigždžių portretai“. Tą pačią kovo 19 dieną (tik valanda vėliau) Šiuolaikinio meno centre Andrew Mikšys pristatė savo naują knygą „BAXT“ apie Lietuvos romus ir fotografijas iš jos. Nepraėjus nei parai, kovo 20 dieną galerijoje „ARTima“ atsidarė Nijolės Vilutienės – Ingvi grafikos paroda „Gėlė ir žiedas“.
Kovo 19 dieną galerijoje „Akademijoje“ atsidarė „Kino pavasario“ organizuojama fotografijų paroda „Žvaigždžių portretai“. Šia proga į Vilnių atvyko ir parodos autorius, prancūzų fotografas Nicolas Guérin; iš Berlyno, Kanų ir Venecijos meniškai nutraukęs pačias ryškiausias žvaigždes – Woody Allen, David Lynch, John Malkovich ar Isabelle Huppert. Paroda įdomi ir tuo, kad skirtingose erdvėse bus eksponuojamos skirtingos nuotraukos – „Akademijoje“ paroda baigsis balandžio 7, o kovo 22 – balandžio 5 dienomis žvaigždės kabės Vingio ir Skalvijos kino teatruose ir Prancūzų kultūros centre.
Tikrai verta apsilankyti šioje parodoje, kur taip profesionaliai ir nebanaliai pateikti garsiausi režisieriai ir aktoriai. Beje, einant į „Akademiją“ pravartu kartu pasiimti ir prancūziškai mokantį draugą, nes šalia kai kurių režisierių nuotraukų išspaudintos jų paslaptys apie kiną.
Tą pačią kovo 19 dieną (tik valanda vėliau) Šiuolaikinio meno centre Andrew Mikšys pristatė savo naują knygą „BAXT“ apie Lietuvos romus ir fotografijas iš jos. Tekstą šiai knygai parašė žymus JAV rašytojas Andrei Codrescu.
Andrew Mikšys specialiai nebando suvaidinti realybės, parodyti sunkią romų kasdienybę ar atvirkščiai – juos romantizuoti. Romai paprasčiausiai pozuoja savo aplinkoje, kuri kontrastingai užpildyta tiek sovietmiečio palikimo, tiek labai modernių daiktų. Apskritai dauguma Andrew Mikšio fotografijų, darytų Lietuvoje, rodo tokį kontrastą, prarają tarp „anksčiau“ ir „dabar“, o gal tarp žmogaus ir technikos, pvz.: berniukas supermeno kostiumu žaidžia šalto daugiabučio fone; ryški rožinė šviesa kaimo diskotekoje krenta ant apšiurusių sienų.
Nepraėjus nei parai, kovo 20 dieną galerijoje „ARTima“ atsidarė Nijolės Vilutienės – Ingvi grafikos paroda „Gėlė ir žiedas“. Be kitų, parodoje demostruojami ir ciklo „Žiedas“ darbai; vienas šio ciklo darbų 2006 metais Taivanyje vykusioje XII Tarptautinėje estampo ir piešinių bienalės parodoje pelnė specialų prizą estampo kategorijoje.
Grafikė pasakojo, jog jos kūrybai, kuri paprastai buvo persmelkta tragiškos nuotaikos ir juodos spalvos, naują impulsą davė kūrybinė stažuotė Anglijoje, kurioje buvo prieš kelis metus; tačiau ir dabar jai svarbu, kad kūriniai būtų skaudūs, išgyventi. Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kūriniai pavasariškai romantiški ar lengvi. Sausos adatos technika atlikti kūriniai moterį subtiliai lygina su gėle, kalba apie grožio ir apskritai gyvenimo trapumą.
Komentarai