Yra netgi du anekdotai apie ekstrasensus. Vienas iš jų liūdna žmogučio istorija, kuris norėjo užsirašyti pas ekstrasensą į konsultaciją penktadienį, bet jam pasakė, kad negalima, nes jis ketvirtadienį sulaužys koją. Ir kitas: ” Siūlom darbą ekstrasensams, kreiptis – patys žinote kur”.
Abu du visai nejuokingi. Bet palaukit, jūs dar nematėt naujos pagrindinio Holivudo pasakoriaus mega-pasakos – Stiveno Spilbergo “Minority report”, kuri buvo pastatyta pagal Philip K. Dicko romaną.
Philip K. Dickas parašė antiutopiją apie gyvenimą Žemėje 2054 metais. Tais metais žmonių gyvenime visiškai dingsta kriminalas, nes pasaulį valdo trys aiškiaregiai, kurie guli “maistingam sultiny” – vizijų sūkuryje ir su tikslumu iki kirčio pasako potencialių nusikaltėlių ir jų aukų vardus. Policijai tiesiog laiku pasirodo reikalingoje vietoje ir tokiu budu į kalėjimus patenka be penkių minučių vagys ir banditai.
Bet vieną gražią dieną viskas pradėjo suktis atbulai šitame idealių mobiliųjų telefonų ir kitų “high” dalykėlių pasaulyje, kai vienas iš aiškiaregių pastebi kietą policininkų šefą – Toma Kruzą, kuris atsako už saugumą šiame dirbtiname pasaulyje ir kuris nusprendė kažką 36 valandų bėgyje nužudyti, tik tai niekas nežino ką, gal jam paranoja?
Misteris Dickas savo knygoje gan gerai “nusigrybavo” apie laisvę – nelaisvę ir apie teisę žudyti. Spilbergui iš romano nereikėjo nieko – išskyrus fantastinio siužeto. Žinomi veidai, nežinia kiek “specefektų”, ateities technika – saldus filmas tuo atžvilgiu. O vietoj K. Dicko antiutopijos gavosi utopija, kadangi super-vyrui Tomui Kruzui sudavė kitas pagrindinis herojus. Argi taip būna gyvenime?
Komentarai