Kauno literatūros savaitė gegužės 7–11 d. kvies ne tik susitikti su ryškiais užsienio bei Lietuvos rašytojais, bet ir pasinerti į miestą užplūsiančius renginius, aktyvuojančius skirtingus pojūčius. Paragauti iš knygos „nužengusio“ kokteilio, išgirsti, kaip į vieną visumą susijungia Alinos Orlovos dainos, humoristinė tarpukario literatūra ir mėgstamiausia žymaus JAV rašytojo šokių muzika, miesto sode pasinerti į tyliuosius skaitymus, liesti naujus ar skaitytus kūrinius knygų mugėje – Kaune bus kuriama daugiasluoksnė literatūros šventė.
Kolekcinis antrų rankų knygynas „Juodas Šuo“ balandžio 25-27 dienomis laikinai įsikurs gyvos muzikos ir kultūros pilnoje „Estrãdoje“, Vilniaus gatvėje. Suplanuotas kruopščiai atrinktų knygų asortimento grandiozinis išpardavimas ir festivalis „Kartoninis Šuo“. Tarp festivalio veiklų – įvairios dirbtuvės, „Drink & Draw“, diskusija […]
Penktoji Kauno literatūros savaitė pristato išsamiausią iki šiol programą, gegužės 7–11 d. kaip magnetas trauksiančią skaitytojus iš visos Lietuvos. Daugybė pokalbių su žymiais užsienio autoriais, kilusiais net iš trijų žemynų, aštrūs socialiniai ir kultūriniai pjūviai bei visa tai lydintis platus literatūrinių iniciatyvų spektras – tarptautinis knygų ir rašytojų festivalis šiemet stebins ir tradiciniais renginiais, ir šviežiais formatais bei Kauno ribas peržengiančiais susitikimais.
Jau penktoji Kauno literatūros savaitė skelbia pirmąjį gegužės 7–11 d. vyksiančio festivalio svečią – Lietuvoje apsilankys vienas žymiausių šiuolaikinių JAV romanistų Jonathanas Franzenas. Per ilgą savo karjerą rašytojas pelnė tiek skaitytojų, tiek kritikų pripažinimą, o jo romanas „Pataisos“ buvo apdovanotas JAV nacionaline knygos premija. Ši knyga, kurioje svarbų vaidmenį atlieka ir Lietuva, mūsų šalyje susilaukė skandalingo dėmesio.
Nors Kinijos kultūra ir literatūra garsėja šimtametėmis tradicijomis, pasigirti lietuviškai pasirodžiusių grožinės literatūros vertimų gausa negalime. Šiek tiek užpildyti šią spragą padės neseniai išleistas garsaus kinų rašytojo Yu Hua romanas „Gyventi“ („Huozhe“, 1992, išleido „Kitos knygos“). Jis laikomas ne tik šiuolaikinės Kinijos, bet ir pasaulinės literatūros klasika.